Premier Morawiecki interweniuje ws. meczu Ruch-Wisła na Stadionie Śląskim i uderza w marszałka Chełstowskiego

Mecz I Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze się odbyć na Stadionie Śląskim? - Marszałek Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do porozumienia, dlatego wzywam Marszalka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz morawiecki stadion slaski

Premier Morawiecki interweniuje w sprawie meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim. Szef rządu poinformował, że to spotkanie w ramach Fortuna 1. ligi może jeszcze odbyć się w Kotle Czarownic.

- Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto! - stwierdził premier na Twitterze. Przy okazji uderzył też w marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego (którego omyłkowo nazwał właścicielem Stadionu xD), aby ten „nie blokował działań państwa".

- Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie - stwierdził Morawiecki (pisownia oryginalna).

Przypomnijmy, że kilka dni temu władze Stadionu Śląskiego i Ruchu Chorzów wykluczyły możliwość rozegrania meczu z Wisłą Kraków w Kotle Czarownic. Sprawa rozbiła się o odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia bieżni na obiekcie.

- Niestety strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez. Ani Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności – czytamy w komunikatach Ruchu Chorzów i Stadionu Śląskiego.

Jakub Chełstowski odpowiada Morawieckiemu

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski odniósł się już wpisu premiera i odpowiedział mu na Twitterze.

- Nie kłam! Dam ci krótką lekcję. To zarząd spółki Stadion Śląski prowadzi negocjacje, nikt tutaj ręcznie nie wpływa na decyzje zarządów. Tak jak u was. W końcu interesujesz się sprawami Śląska? Choć dawno Ciebie tutaj nie było. Kamil Bortniczuk zabrał 5,5 mln zł dotacji na wymianę oświetlenia na Stadionie. Gdzie wtedy byłeś? Moje drzwi zawsze są otwarte na dialog, nie tak jak u twojego Wojewody - napisał Chełstowski.

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Marszałek Chełstowski: Ruch Chorzów od przyszłego sezonu powinien grać na Stadionie Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

27/03/2023

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski zniknie. Pojawi się nowy... Stadion Śląski. "To są realne oszczędności"

Autor: Patryk Osadnik

13/03/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon