Premier Morawiecki odwiedzi Planetarium Śląskie tuż przed oficjalnym otwarciem

Premier Mateusz Morawiecki ma odwiedzić zmodernizowane Planetarium Śląskie i to jeszcze przed jego otwarciem – dowiedziała się nieoficjalnie redakcja portalu ŚLĄZAG.

Planetarium Śląskie

W piątek, 10 czerwca 2022 r., w Planetarium – Śląskim Parku Nauki zaplanowano spotkanie z dziennikarzami poprzedzające otwarcie zmodernizowanej placówki. Według nieoficjalnych informacji ma w nim wziąć udział także premier Mateusz Morawiecki. Poseł ze Śląska na własne oczy będzie mógł zobaczyć nowy projektor Chiron III, który jest tak nowoczesny, że można w nim zobaczyć inflację, która już poszybowała w kosmos.

Weekend otwarcia w Planetarium – Śląskim Parku Nauki

Otwarcie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki zaplanowano w najbliższy weekend 11-12 czerwca 2022 r.. Zaplanowano seanse w nowej sali projekcyjnej, w której zainstalowano hybrydowy system projektorów, rzucający obraz w technologii ponad 8K. Będą się one odbywać także w nocy.

Poza tym będzie można m.in. wypróbować symulator lotów kosmicznych i kabinę wstrząsów sejsmicznych oraz wejść na wieżę widokową, która stanęła przy planetarium.

W sobotę zaplanowano także darmowe koncerty. Na scenie pojawią się: Dawid Kwiatkowski, Król oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. Po występach odbędzie się Drone Show, z wykorzystaniem 50 bezzałogowców.

Planetarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Otwarcie odnowionego Planetarium Śląskiego. Koncerty, seanse i wiele innych atrakcji

Autor: Tomasz Stankiewicz

11/05/2022

Planatarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Otwarcie Planetarium Śląskiego w najbliższy weekend. Jest już cennik biletów

Autor: Maciej Poloczek

07/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon