Film "Tata" z Erykiem Lubosem w roli głównej. Premiera odbędzie się jeszcze w lutym

2023 rok będzie przełomowy dla Eryka Lubosa. W drugiej połowie lutego odbędzie się premiera filmu "Tata", w którym tarnogórzanin wcielił się w rolę ojca samotnie wychowującego córkę, pracującego jako kierowca TIRa. Natomiast jesienią 2023 roku na ekrany kin trafi film kryminalny "Diabeł", w którym aktor również zagra główną rolę. Sceny obecnie kręcone są w centrum Tarnowskich Gór.

Filmweb
Eryk Lubos zagra główną rolę w filmie Tata

W piątek, 24 lutego 2023 roku do kin trafi wyreżyserowany przez Annę Maliszewską film "Tata". Eryk Lubos wciela się w postać głównego bohatera Michała, który jest ojcem samotnie wychowującym córkę - Miśkę (Klaudia Kurak). Mężczyzna pracuje jako kierowca TIRa, będąc w trasie pozostawia córkę pod opieką sąsiadki pochodzącej z Ukrainy, której wnuczka Lena (Polina Gromova) i Miśka są nierozłączne.

Po nagłej śmierci sąsiadki "Michał" zabiera obie dziewczynki ze sobą w podróż do Ukrainy. Dla nastolatek będzie to ważna lekcja siostrzeństwa oraz dorastania w zmieniających się realiach. - Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa, okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów - czytamy w festiwalowym opisie fabuły. - Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą.

Film doceniono w skali ogólnopolskiej

Światowa premiera filmu odbyła się 12 września 2022 roku. Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego w październiku 2022 roku otrzymał Nagrodę Jury Ekumenicznego, był również nominowany do WFF jako "Najlepszy Film" oraz do Złotych Lwów również w kategorii "Najlepszy Film". Dystrybucji filmu podjęło się Warner Bros. Entertainment Polska.

Co ciekawe okres zdjęciowy trwał od 20 lipca do 9 października 2021 roku, czyli jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie. Film nakręcono w Warszawie, Gdyni, Medyce, okolicach Fredropola (woj. podkarpackie) oraz w obwodzie zakarpackim (Ukraina). Pierwotnie film nazwano "Ciepło-Zimno".

Przełomowy rok w karierze Eryka Lubosa

Film "tata" to pierwsza z dwóch premier kinowych w 2023 roku, w których Eryk Lubos zagra główną rolę. Od 2 lutego w Tarnowskich Górach kręcone są sceny do filmu "Diabeł". Jak ujawnił tarnogórski magistrat będzie to film kryminalny, w którym oprócz Lubosa zobaczymy również Piotra Trojana oraz Aleksandrę Popławską. Premiera odbędzie się jesienią 2023 roku.

Sceny do filmu kręcone były już m.in. w Kamieńcu (gmina Zbrosławice), na ulicy Świętej Katarzyny i tarnogórskim Rynku oraz w Parku Miejskim. Zdjęcia na terenie Tarnowskich Gór potrwają do 16 lutego. Według wstępnych zapowiedzi ujęcia mają zostać nakręcone przy jeziorze Chechło-Nakło. Część scen zostanie nakręconych również w Warszawie.

Film Diabeł Tarnowskie Góry
Film Diabeł Tarnowskie Góry

Cieszymy się, że przeczytałeś nasz tekst do końca. Mamy nadzieję, że Ci się spodobał. Przygotowanie takich materiałów wymaga mnóstwo pracy i czasu od autorów. Chcemy, żeby zawsze były dostępne dla Was za darmo, jednak aby mogło tak pozostać, potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań patronem Ślązaga na Patronite.pl i dołóż swoją cegiełkę do rozwoju dobrego dziennikarstwa w regionie.

Tarnowskie Góry film Diabeł

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach kręcą sceny do filmu "Diabeł". W obsadzie Eryk Lubos oraz Piotr Trojan

Autor: Martyna Urban

04/02/2023

Ukraina styczeń 2023 8

Może Cię zainteresować:

Wojna w Ukrainie. Styczeń 2023. Sytuacja na froncie się nie poprawia. Wręcz przeciwnie

Autor: Jacek Skorek

23/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon