W Tarnowskich Górach kręcą sceny do filmu "Diabeł". W obsadzie Eryk Lubos oraz Piotr Trojan

W Tarnowskich Górach pracuje ekipa filmowa. Sceny do filmu kryminalnego "Diabeł" kręcone były na ulicy Świętej Katarzyny. Kolejnym punktem na mapie filmowców jest tarnogórski Rynek, na którym przez kilkanaście godzin będą kręcić kolejne ujęcia. W obsadzie aktorskiej znaleźli się między innymi Eryk Lubos i Piotr Trojan pochodzący z Tarnowskich Gór oraz zabrzanka - Aleksandra Popławska. Zobaczcie kulisy prac w galerii.

Pierwsze doniesienia dotyczące filmu "Diabeł" pojawiły się w październiku 2022 roku. Wówczas tarnogórski magistrat poinformował, że główną rolę zagra Eryk Lubos. Urząd dofinansował z budżetu miejskiego produkcję filmową kwotą 300. tysięcy złotych. W powiecie tarnogórskim ekipa filmowa pojawiła się 31 stycznia w Kamieńcu - gminie Zbrosławice. Ujęcia kręcone były w kościele i na cmentarzu przy ulicy Tarnogórskiej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tarnogórskiego urzędu w ścisłym centrum miasta filmowcy zjawili się w czwartek, 2 lutego. Wówczas na ulicy Świętej Katarzyny sceny kręcone były od godziny 17.00 do około 3.00. Pierwszy dzień zdjęć rozpoczął się od nakręcenia sceny kaskaderskiej - pościgu, w trakcie którego padły strzały nieostrymi pociskami. Sceny realizowano zarówno na ulicy Świętej Katarzyny, ale także na terenie jednej z prywatnych posesji.

W drugim dniu prac filmowcy przenieśli się na tarnogórski rynek. Ujęcia w jego obrębie będą realizowane do godziny 22:00. Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się tam utrudnień - konkretne części rynku zostaną czasowo wyłączone z użytkowania.

9 dni prac ekipy filmowej w Tarnowskich Górach

Filmowcy na terenie miasta pozostaną do czwartku, 16 lutego. Według wstępnych zapowiedzi tarnogórskiego magistratu po tej dacie ekipa przeniesie się w rejon Zalewu Chechło-Nakło.

- Miejskie sceny kręcone będą w kilku miejscach. Filmowcy zaczynają pracę 2 lutego na ul. Św. Katarzyny, Kolejne dni to: 4 lutego Rynek i okolice, 6 lutego Park Miejski i okolice klubu Onyx, 7, 8, 9 lutego – okolice Rynku, 10 – Wyspiańskiego, 12 – koło Hali Targowej, 16 lutego (ostatni dzień) – parking na Piastowskiej. - poinformowali o przebiegu prac tarnogórscy urzędnicy.

Jak donosi Ewa Kulisz, rzeczniczka prasowa tarnogórskiego urzędu miejskiego efekty prac ekipy filmowej oraz obsady aktorskiej najwcześniej zobaczymy jesienią 2023 roku na ekranach polskich kin.

Plan filmowy w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

W Tarnowskich Górach zostanie nakręcony film "Diabeł". Główną rolę zagra w nim Eryk Lubos

Autor: Martyna Urban

24/10/2022

Johnny Piotra Trojan Maria Pakulnis kadr z filmu

Może Cię zainteresować:

Aktor Piotr Trojan z drugą nagrodą na festiwalu w Gdyni. "Każda rola uczy czegoś innego"

Autor: Martyna Urban

18/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon