Premiera nowej płyty Dawida Podsiadły już 21 października. Co kryją w sobie "Lata Dwudzieste"?

Po czterech latach przerwy Dawid Podsiadło ogłosił premierę nowej płyty pod nazwą "Lata Dwudzieste". Kilka dni przed startem trasy koncertowej POST PRODUKCJA TOUR artysta podzielił się swoimi emocjami związanymi z albumem, który jest odpowiedzią na jego zbliżające się 30. urodziny. Na płycie znalazło się 13 utworów, w tym dwa duety z polskimi piosenkarkami.

Mat. prasowe
Nowa płyta Dawida Podsiadły już 21 października

We wtorek, 18 października Dawid Podsiadło opublikował listę utworów dostępnych na nowej płycie "Lata Dwudzieste". W dniu premiery nowego krążka fani artysty z Dąbrowy Górniczej usłyszą 11 utworów solowych oraz dwa duety - z popularną piosenkarką muzyki pop sanah (O czym śnisz?) oraz Katarzyną Nosowską (awejniak), która przez 30 lat twórczości rozpieszczała słuchaczy muzyką gatunki rock/metal.

 1. WiRUS
 2. TAZOSy
 3. Halo
 4. Nie lubię Cię
 5. POST
 6. O czym śnisz? (feat. sanah)
 7. Blant
 8. To co masz Ty!
 9. D I A B L E
 10. mori
 11. millenium
 12. awejniak (feat. Nosowska)
 13. Szarość i Róż

Cztery utwory z nowej płyty fani mogli usłyszeć już nieco wcześniej - "mori" i "Szarość i Róż" na koncertach, a "POST" oraz "To co masz Ty!" w sieci. Warto wspomnieć, że w teledysku ostatniego utworu pojawił się Piotr Trojan - aktor z Tarnowskich Gór, który dzięki swojej roli w filmie "Johnny" został wyróżniony nagrodą za najlepszą rolę męską podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Podsumowanie beztroskiej młodości

Nazwa nowego albumu studyjnego nie została wybrana przypadkowo. W maju 2023 roku Podsiadło kończy 30 lat, dlatego jak podkreśla, krążek jest częściowo podsumowaniem jego młodzieńczych i nastoletnich lat. W treści utworów nie zabraknie także komentarza dotyczącego aktualnych wydarzeń.

- Lata XXte to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę - wyjaśnia Podsiadło.

Artysta dodaje, że w trakcie pracy nad krążkiem towarzyszył mu szeroki wachlarz emocji. Dodatkowo, jak podkreśla płyta jest całkiem taneczna i zdecydowanie przebojowa. Zapewne bardziej, niż jego poprzednie płyty.

Pierwszy koncert trasy POST PRODUKCJA TOUR odbędzie się 30 października w Szczecinie, natomiast fani z województwa śląskiego będą mogli usłyszeć artystę 12 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Niestety, wszystkie bilety na te wydarzenie zostały wyprzedane z dużym wyprzedzeniem.

Dawid Podsiadło

Może Cię zainteresować:

Dawid Podsiadło wystąpi jesienią 2022 r. w Katowicach. Nowa płyta i nowa trasa koncertowa

Autor: Katarzyna Pachelska

22/06/2022

Johnny Piotra Trojan Maria Pakulnis kadr z filmu

Może Cię zainteresować:

Aktor Piotr Trojan z drugą nagrodą na festiwalu w Gdyni. "Każda rola uczy czegoś innego"

Autor: Martyna Urban

18/09/2022

Dawid Podsiadło koncert

Może Cię zainteresować:

Jacek Cygan: Od początku wiedziałem, że Dawid Podsiadło będzie gwiazdą. To wspaniałe, co robi

Autor: Katarzyna Pachelska

09/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon