Prezes Ruchu Chorzów: Tworzymy kadrę na nowo. Świeża krew jest potrzebna w Ekstraklasie

Znów tworzymy kadrę na nowo, bo trzeba się przeorganizować, a to nie jest łatwe. Do wszystkich naszych zawodników mamy szacunek za to, co zrobili dla klubu. Trzy awanse z rzędu, to jest wyczyn, ale zmiany są potrzebne, żeby zaprezentować się godnie w Ekstraklasie - powiedział Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów na antenie Radia Piekary.

Ruch chorzow

Ruch Chorzów zbroi się na Ekstraklasę. „Niebiescy" po siedmiu latach wracają do elity. Okres przygotowawczy już się rozpoczął. Wielu piłkarzy pożegnało się z klubem, a przy Cichej trwa kadrowa rewolucja.

- Musimy robić rotację, żeby świeża krew dopłynęła do zespołu. Znów tworzymy kadrę na nowo, bo trzeba się przeorganizować, a to nie jest łatwe. Do wszystkich naszych zawodników mamy szacunek za to, co zrobili dla klubu. Trzy awanse z rzędu, to jest wyczyn, ale zmiany są potrzebne, żeby zaprezentować się godnie w Ekstraklasie - powiedział Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów w Rozmowie Dnia.

Kibiców najbardziej zaskoczyła informacja o odejściu z klubu Łukasza Janoszki, który był jednym z ulubieńców fanów Ruchu.

- Jeśli chodzi o Łukasza to jest on legendą klubu. Jego czas jako zawodnika się skończył, ale myślę że wróci do nas w jakiejś innej roli. Taka była decyzja sztabu i zarządu. Serce krwawi, ale trzeba podejmować nawet najbardziej niepopularne decyzje. Widzieliśmy jak to wyglądało w poprzednich latach w przypadku innych klubów, które awansowały. Tam, gdzie nie było wiele zmian kadrowych, ta przygoda z Ekstraklasą bardzo szybko się zakończyła - tłumaczył Siemianowski.

A co jeśli chodzi o zawodników, którzy mają wzmocnić zespół z Chorzowa. Na razie jedynym wzmocnieniem jest Maciej Firlej, król strzelców II ligi. Podobno do Ruchu ma dołączyć również Filip Starzyński z Zagłębia Lubin, dla którego byłby to powrót do „Niebieskich".

- Wszystko wskazuje na to, że w następnym sezonie znów będziemy mieli jeden z najmniejszych budżetów w całej lidze. Spektakularnych transferów na pewno nie będzie, ale wzmocnimy kadrę zawodnikami bardzo zmotywowanymi, którzy chcą jeszcze coś w swojej karierze udowodnić - przekonywał prezes Ruchu Chorzów.

Cała rozmowa do zobaczenia i posłuchania poniżej.

Karnety ruch gornik

Może Cię zainteresować:

Karnety na Ekstraklasę. Ruch Chorzów pobił rekord. Górnik i Piast dopiero zaczynają sprzedaż

Autor: Redakcja

20/06/2023

Wielkie derby slaska

Może Cię zainteresować:

Znamy datę Wielkich Derbów Śląska! Jesienią Górnik Zabrze zagra u siebie z Ruchem Chorzów

Autor: Patryk Osadnik

14/06/2023

Seweryn siemianowski ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Siemianowski: Gdyby 3 lata temu ktoś mówił, że po 3 sezonach będziemy w Ekstraklasie, wysłałbym do lekarza

Autor: Marcin Zasada

09/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rusza Ekstraklasa Trener Ruchu Chorzów Trzeba unieść ten ciężar i dobrze się zaprezentować

Trener Ruchu Chorzów: Trzeba się dobrze zaprezentować

Seweryn siemianowski ruch chorzow

"Mamy w Ruchu takie hasło: albo wszyscy, albo każdy"

Ruch znów w Ekstraklasie!

Co za historia. Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy!

Jan Miodek

"Dziś będę drżał o Ruch Chorzów. Ale finał musi być jeden"

Ruch chorzow

Co musi się stać, by Ruch Chorzów awansował do Ekstraklasy?

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

UTW Tarnowskie Góry na olimpiadzie

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku na olimpiadzie