Prezes Ruchu Chorzów: Żyjemy w świecie pieniądza. Trzeba się dostosować

Żyjemy w brutalnym świecie pieniądza. To pieniądze rządzą największymi piłkarskimi imprezami i musimy się do tego przyzwyczaić, dostosować. Oby tylko sport w tym wszystkim pozostał - mówi Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów o zbliżającym się mundialu w Katarze.

Ruch Chorzów
Seweryn Siemianowski prezes Ruchu Chorzów

Już w najbliższą niedzielę w Katarze rozpoczną się piłkarskie mistrzostwa świata. Po raz pierwszy nie zostaną rozegrane w środku lata, a na przełomie listopada i grudnia. Po raz pierwszy też zorganizuje je kraj, który nie ma żadnych piłkarskich tradycji, a całą infrastrukturę łącznie ze stadionami, drogami dojazdowymi i hotelami musiał budować od nowa. Petrodolary zrobiły swoje. Katar chciał mieć mundial, więc sobie go kupił.

- Żyjemy w brutalnym świecie pieniądza. To pieniądze rządzą największymi piłkarskimi imprezami i musimy się do tego przyzwyczaić, dostosować. Oby tylko sport w tym wszystkim pozostał - powiedział na antenie Radia Piekary Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

- Wierzę, że piłka nożna jest w tym wszystkim najważniejsza i niezależnie od tego czy mistrzostwa są w Katarze czy na księżycu, to trzeba tam być i zagrać - dodał Siemianowski. Zapytany o to, czy będzie bojkotował mundial, odparł, że absolutnie nie, a polską reprezentację trzeba wspierać zawsze i wszędzie.

„Futbol trzeba oddzielić od polityki"

Tuż przed mistrzostwami świata w mediach więcej niż o sportowej formie drużyn mówi się o polityce kraju gospodarza, polityce FIFA, utrudnieniach i ograniczeniach dla kibiców oraz dziennikarzy. Futbol próbuje uciekać od polityki, ale polityka nie ucieka od futbolu.

- To jest duża gałęź gospodarki, w której jest coraz więcej pieniędzy i wielu ludzi dobrych i złych się przy tym pojawia. Trzeba ich odsiać, żeby sport dalej był sportem - dodawał prezes Siemianowski.

Szanse polskiej reprezentacji zdaniem prezesa Ruchu?

- Musimy wierzyć, bo szanse mamy takie same jak każdy. Pamiętajmy, że to też ostatnia szansa pewnego pokolenia polskich piłkarzy takich jak Robert Lewandowski - stwierdził Siemianowski.

A kto będzie mistrzem świata?

- Argentyna!

Kadra mundial 2022

Może Cię zainteresować:

Oni lecą do Kataru na mundial. Michniewicz zabrał "naszych"

Autor: Robert Czykiel

10/11/2022

Polska-Szwecja 2:0 na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Polska-Szwecja 2:0 na Stadionie Śląskim. Biało-czerwoni awansowali na mistrzostwa świata w Katarze

Autor: Redakcja

29/03/2022

Grabara

Może Cię zainteresować:

Mundial przeszedł mu koło nosa. Nagle dostał telefon: Kamil, lecisz do Kataru

Autor: Robert Czykiel

15/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon