Prezydent Sosnowca pisze do Daniela Obajtka. Interesują go rabaty na Orlenie dla urzędników

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wysłał pismo do prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Jest zainteresowany rabatami dla pracowników Urzędu Miasta w Sosnowcu i jednostek podległych. Takie otrzymali związkowcy z NSZZ "Solidarność".

PKN Orlen
Orlen

Związkowcy z NSZZ "Solidarność" otrzymali rabaty na stacjach benzynowych PKN Orlen. Sprawą zainteresował prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, który przesłał do prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka pismo o treści: "W związku z zainteresowaniem Urzędu Miejskiego podpisaniem umowy z PKN Orlen, na podstawie której pracownicy Gminy Sosnowiec mogliby uzyskać rabat na cenę paliw oraz artykułów pozapaliwowych, zwracam się z uprzejmą prośbą o przygotowanie propozycji".

- PKN Orlen stworzył program dla związku zawodowego, w którym zawarto niższe ceny paliw i innych artykułów. Uważam, że wszyscy w Polsce składamy się na funkcjonowanie spółek skarbu państwa, więc każdy z nas powinien móc skorzystać z takich zniżek. Liczymy, że będą one na takiej samej wysokości, co w przypadku związków zawodowych - wyjaśnił Arkadiusz Chęciński.

Rabaty dla związkowców na Orlenie

Na jakiej wysokości rabaty mogą liczyć członkowie NSZZ "Solidarność"? Nie wiadomo. Tego żadna ze stron nie chce zdradzić.

"Niestety, taka informacja nie może być i nie będzie udostępniona - to właśnie zostało zastrzeżone w umowie pomiędzy NSZZ »Solidarność« a PKN Orlen. Dlatego bardzo proszę Was o uszanowanie zapisów i porozumień w tej sprawie. Każdy z nas po wyrobieniu karty rabatowej będzie mógł zauważyć poziom zniżek przy pierwszym zakupie paliwa i innych asortymentów, do czego zachęcam, bo warto" - napisał w mailu do związkowców Jarosław Lange, szef NSZZ "Solidarność" w Wielkopolsce, co ujawniła "Gazeta Wyborcza".

Kartę upoważniającą do zniżek można odebrać po okazaniu ważnej legitymacji związkowej.

Zaginiony WPKiW. Tego już nie zobaczycie w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Park zaginiony. Czego nie zobaczycie już w Parku Śląskim, a było przed laty w WPKiW

Autor: Tomasz Borówka

19/04/2023

Teren SRK Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Ministerstwo chce przyśpieszyć przekazywanie miastom pogórniczych gruntów. "Apap na zapalenie płuc"

Autor: Michał Wroński

19/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon