Gdy w sejmiku trwała rewolucja, wicemarszałek z PiS niszczyła dokumenty? "Sprawdzamy procedury"

Wczorajszy przewrót w śląskim sejmiku zaskoczył polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czy aż tak bardzo, że byli już członkowie zarządu województwa śląskiego szybko niszczyli dokumenty? Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal ŚLĄZAG, znaleziono zniszczone dokumenty, które mogły pochodzić z gabinetu Beaty Białowąs.

fot. FB/Śląskie. Pozytywna energia
Beata Białowąs

Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek (21 listopada 2022 r.) straciło władze w województwie śląskim. Marszałek Jakub Chełstowski przeszedł na stronę dotychczasowej opozycji - do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski” i zabrał ze sobą troje radnych PiS. Województwem rządzi już nowy zarząd, a członkowie starego musieli się szybko pożegnać ze stanowiskami.

Beata Białowąs niszczyła dokumenty?

Tak szybko, że w pośpiechu niszczyli dokumenty? Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wczoraj z sekretariatu Beaty Białowąs, byłej już członek zarządu województwa, związanej z Michałem Wójcikiem z Solidarnej Polski, wpłynęła prośba o niszczarkę do dokumentów. Marszałek Jakub Chełstowski odmówił. Podkreślił, że nie ma możliwości samowolnego niszczenia dokumentów i zgodnie z obiegiem powinny one trafić do Departamentu Administracji i Logistyki w Urzędzie Marszałkowskim, a później do archiwum.

Dziś (wtorek, 22 listopada 2022) na terenie urzędu oraz na śmietniku przy urzędzie znaleziono kilka worków zniszczonych i przemielonych dokumentów, które na razie trudno zidentyfikować.

- Są ustalone procedury archiwizowania dokumentów. Sprawdzamy, czy zostały one zachowane – mówi Sławomir Gruszka, rzeczni prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Beata Białowąs odmówiła komentarza w tej sprawie. Usłyszeliśmy od niej tylko, że gdy ktoś odchodzi ze stanowiska, to porządkuje gabinet.

Jakub chelstowski

Może Cię zainteresować:

Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego o rozstaniu z PiS: "Przesądziło spotkanie z Kaczyńskim"

Autor: Marcin Zasada

22/11/2022

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon