Rafał Jedwabny z Sierpnia 80.: "PiS to jeden z najgłupszych rządów od lat 90."

Rafał Jedwabny, szef Sierpnia 80 zakwestionował kompetencje prezesa PiSu w temacie górnictwa. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński wygłasza przemówienia na temat kwestii związanych z energetyką, pomimo że nie posiada podstaw merytorycznych. "Po jego ostatnich wypowiedziach mogę stwierdzić, że ten człowiek ma niewielkie pojęcie o górnictwie"

Sierpień 80.
Rafał Jedwabny

Jak udało się ustalić naszej redakcji, Jarosław Kaczyński przyjedzie do Katowic już w najbliższy weekend. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że najbardziej prawdopodobną datą jest sobota, 19 listopada. Fakt ten skomentował Rafał Jedwabny, który na podstawie ostatnich przemówień, prezesa PiSu podważył jego kompetencje w temacie górnictwa, twierdząc, że Kaczyński wygłasza błędne teorie dotyczące cen i jakości polskiego węgla.

- Zastanawia mnie, co zrobił prezes PiS, że polskie spółki energetyczne, pomimo że węgiel dostają w tych samych cenach, jak rok czy dwa lata temu, dźwignęły ceny energii dla Polaków - odbiorców indywidualnych i firm - powiedział na antenie Radia Piekary Rafał Jedwabny, szef Sierpnia 80.

Rafał Jedwabny zapowiedział także kolejny protest pn. „Marsz Godności”, który odbędzie się w Warszawie. Głównymi postulatami związkowców będą: wysokie ceny energii, brak inwestycji w górnictwo, niedotrzymywanie umów przez rząd i łamanie postulatów umowy społecznej. Dodatkowo 17 listopada w manifestacji udział wezmą także związkowcy z Solidarności.

- My jako związek będziemy protestować przeciw każdej głupiej władzy. Uważam, że ten rząd to jest jeden z najgłupszych rządów od lat 90. - wyjaśnił Jedwabny.

Wątpliwe zamiary członków NSZZ Solidarność

Wątpliwości budzą zamiary członków grupy NSZZ Solidarność, którzy w sobotę, 12 listopada w Bytomiu razem z politykami PiSu odbyli huczną imprezę w tzw. karczmie piwnej. Jacek Sasin podziękował górnikom i przewodniczącemu NSZZ Solidarność - Piotrowi Dudzie za ich ciężką pracę i poprosił o to, by kontynuowali "ten trud w następnych latach". Jedwabny zaznaczył, że takie posunięcie jest nierozważne.

- Mam nadzieję, że dokładnie tyle samo energii wkładają w to, by zebrać ludzi z naszego regionu i zawieźć ich do Warszawy, jak w organizację tak hucznych imprez - skwitował.

Szef sierpnia 80 dodał, że w Solidarności jest wiele osób, którzy dbają o interesy związku, jednak są i tacy którzy dbają jedynie o własne dobro. - Źle to wygląda, ale będziemy z kolegami z Solidarności, będziemy ich wspierać.

Jarosław Kaczynski w Żywcu

Może Cię zainteresować:

Jarosław Kaczyński w końcu przemówi do Ślązaków. Trwają przygotowania do wizyty w Katowicach. Kiedy?

Autor: Redakcja

14/11/2022

Głowa świni sierpień 80

Może Cię zainteresować:

Protest związkowców "Sierpnia 80" pod siedzibą PGE w Warszawie. "Mamy dość złodziejstwa"

Autor: Martyna Urban

04/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon