Rafał Piech prezydentem Polski? Zasada-Chorab: ,,Przez niego mieszkańcy wstydzą się Siemianowic. To nie Matka Boska oddłużyła szpital"

,,Mieszkańcy Siemianowic Śląskich wstydzą się swojego prezydenta, wstydzą się przyznać skąd pochodzą"- mówiła radna Anna Zasada-Chorab w Rozmowie Dnia Radia Piekary. Jej zdaniem miasto zostało bez gospodarza, bo Piecha bardziej interesuje własna partia i polityka ogólnopolska.

Rafal Piech prezydent Siemianowic

Rafał Piech prezydentem Polski?

W Siemianowicach Śląskich zawsze ciekawie. W zbliżających się wyborach samorządowych o prezydenturę powalczy co najmniej siedmioro kandydatów. Wśród nich kandydatka Koalicji Obywatelskiej, radna i była wiceprezydent miasta Anna Zasada-Chorab. W 2018 r. Rafał Piech "posprzątał" troje konkurentów, zdobywając już w pierwszej turze 83,64% głosów. Czy biorąc pod uwagę tamten wynik, jest jakakolwiek szansa na zmianę włodarza w Siemianowicach Śląskich? Zdaniem Anny Zasady-Chorab sytuacja diametralnie się zmieniła, a gra znowu jest otwarta, na co wskazują zarówno badania sondażowe, jak i rozmowy z mieszkańcami. (Interesujesz się Śląskiem? Zapisz się po więcej na: https://www.slazag.pl/newsletter).

- W obecnej kadencji Rafał Piech zapragnął być politykiem dużego formatu. Zaangażował się najpierw w ruch, a później partię Polska Jest Jedna, której jest liderem. Kilka miesięcy temu kandydował do Sejmu z Podhala. Pokazał, że interesuje go polityka ogólnopolska, że będzie pretendować pewnie na urząd prezydenta Polski, więc myślę, że trzeba mu dać taką szansę - mówiła Anna Zasada-Chorab na antenie Radia Piekary.

,,Zrobił z Siemianowic obiekt drwin i memów"

Jak wskazała Anna Zasada-Chorab, obecny prezydent doprowadził do sytuacji w której siemianowiczanie wstydzą się przyznać skąd pochodzą. Miasto pod jego rządami stało się obiektem drwin i memów. Zawierzanie miasta Maryi i kaznodziejstwo Piecha to dowód braku profesjonalizmu. Dodatkowo, przez ostatnie dwa lata Siemianowice Śląskie w praktyce nie miały gospodarza. Prezydent rzadko bywał na sesjach Rady Miasta, bo bardziej interesowały go imprezy jego partii. Czy w razie wygranej w wyborach Anna Zasada-Chorab odbierze Matce Boskiej klucze do miasta?

- Przede wszystkim nie będę mieszała religii do samorządu. Miasto jest dla każdego, niezależnie jaką ma wiarę i światopogląd. Ja nie widzę efektów "boskiej interwencji" w Siemianowicach - odpowiedziała.

,,To nie Maryja oddłużyła szpital"

Zasada-Chorab przyznała, że współpracowała z Piechem jako jego zastępca i rozstała się z nim w zgodzie. Przyczyną jej odejścia ze stanowiska były różnice światopoglądowe oraz zmiana w stosunku Piecha do Koalicji Obywatelskiej. Odchodząc z urzędu w 2019 r. Zasada Chorab mówiła: - Rozwiązaliśmy liczne problemy szpitala miejskiego, zreorganizowaliśmy oświatę, działaliśmy skutecznie na rzecz rodzin, seniorów, organizacji pozarządowych.

- To wszystko wdrożyłam. Zastałam szpital, który miał ponad 40 mln zł zadłużenia i w dużej mierze uważam, że oddłużenie to moja zasługa. Nie "menadżerki Maryi", bo tak Rafał Piech wyraził się w kościele, że to Maryja oddłużyła szpital. Ja się z tym po prostu nie zgadzam - dodała radna Siemianowic Śląskich.
Mateusz Morawiecki

Może Cię zainteresować:

Morawiecki na Śląsku ,,wyssał głosy kolegów". Przegrał Senat, zaszkodził Dudzie, utracił sejmik. Raport Jacka Kurskiego miażdży "posła z Katowic"

Autor: Szymon Karpe

06/03/2024

Donald tusk deklaracja radzionkowska

Może Cię zainteresować:

Język śląski w 100 dni? Tej obietnicy Donalda Tuska nie uda się dotrzymać

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2024

Barbara Dziuk

Może Cię zainteresować:

Barbara Dziuk liderką listy PiS do Rady Powiatu Tarnogórskiego. Wielki powrót „Czarnej Marilyn Monroe?”

Autor: Szymon Karpe

28/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon