Rafał Piech znów przemówił. „Polska zamyka kopalnie? To tak jakby Arabia przestała wydobywać ropę"

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i przewodniczący partii Polska Jest Jedna opublikował w sieci swoje najnowsze wystąpienie, w którym skomentował fuzję Orlenu z PGNiG. „Tracimy kontrolę nad naszym największym skarbem, zasobami naturalnymi".

ARC Ślązag
Rafał Piech

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i przewodniczący partii Polska Jest Jedna (ten sam, który powierzył swoje miasto Matce Boskiej) opublikował w sieci swoje najnowsze wystąpienie. W pierwszych słowach uprzedził mieszkańców, że na chwilę musi odłożyć inne sprawy m.in. te związane z miastem, ponieważ skupia się na „większych problemach".

- To, co rząd chce uczynić z naszym największym skarbem, zasobami naturalnymi, poprzez fuzję spółek skarbu państwa, to jest przerażające. 99 procent parlamentarzystów głosowało za tym, żeby wygaszać kopalnie. To tak jakby Arabia Saudyjska zrezygnowała z wydobywania ropy - powiedział Piech, używając zdecydowanie nietrafionego porównania.

- Pod ziemią mamy wiele złóż, mamy skarby. O tym wie cały świat. Dlatego trwa walka o Polskę - dodawał Piech.

Prezydent Siemianowic. Oddajemy nasze skarby, nasze zasoby naturalne

Prezydent Siemianowic Śląskich ubolewał nad tym, że poprzez fuzję Orlenu z PGNiG polski rząd oddaje dużą część swoich udziałów w swoich spółkach.

- Oni to przedstawiają jako sukces. Uważają, że mając 52 procent udziałów, mają kontrole nas zasobami naturalnymi. A tak naprawdę oddali 48 procent w obce ręce - mówił samorządowiec.

Piech dodawał, że sam Orlen będzie spółką dołującą, bo przyszłością nie są firmy petrochemiczne. Przyszłością są samochody elektryczne.

- Mamy do czynienia z politykami, którzy są antypolscy. Oni chcą pozbawić nas skarbów. Naszych skarbów. Nie możemy na to pozwolić - apelował Rafał Piech. Zwrócił się również do swoich „fanów", aby ci sprawdzili, którzy parlamentarzyści z regionu popierają fuzję państwowych spółek.

Rafał Piech zachęcał też do włączenia się do jego ruchu Polska Jest Jedna. Przekonywał, że już wiele miesięcy temu przewidział kryzys energetyczny oraz upadek małych i średnich firm.

- Śmialiście się, a teraz drżycie - mówi prezydent Siemianowic Śląskich

Wystąpienie Rafała Piecha do zobaczenia poniżej


Rafał Piech

Może Cię zainteresować:

Rafał Piech. Matka Boska i koronasceptyzm. Na czym polega fenomen prezydenta Siemianowic Śląskich?

Autor: Teresa Semik

14/09/2022

Rafał Piech prezydent Siemianowic

Może Cię zainteresować:

Po kolejnych dawkach "preparatu" będą nam wszczepiać czipy - ostrzega prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech

Autor: Katarzyna Pachelska

20/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon