Rafał Żelazny nowym prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W zarządzie znalazł się także Jacek Brzezinka

Rafał Żelazny został nowym prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na zastępcę prezesa został wybrany Jacek Brzezinka, który w zarządzie zastąpi Bartłomieja Kowalskiego.

fot. KSSE
KSSE Janusz Michalek Rafal Zelazny

W piątek (10 maja) ze stanowiskiem prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pożegnał się Janusz Michałek, który pełnił tę funkcję przez ostatnie siedem lat. Od poniedziałku stery w Strefie przejął dr hab. Rafał Żelazny, który w ostatnich latach był jej wiceprezesem zarządzając Podstrefą Tyską.

Rafał Żelazny to menedżer, konsultant przedsiębiorstw, ekspert samorządów oraz instytucji otoczenia biznesu. To także wykładowca akademicki na Katedrze Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz wiceprezes Zarządu Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.

Jacek Brzezinka do niedawna zasiadał w zarządzie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Kilka tygodni uzyskał również mandat radnego sejmiku województwa śląskiego.

KSSE obejmuje grunty o powierzchni ponad 2749 ha, położone na terenach niemal 50 miast i gmin województw śląskiego i opolskiego. Obecnie w Strefie działa 540 przedsiębiorstw, które zatrudniają łącznie ok. 90 tysięcy osób.

Saluga marszalek

Może Cię zainteresować:

Wojciech Saługa ponownie marszałkiem województwa śląskiego. Wicemarszałkami Bartłomiej Sabat, Grzegorz Boski, Joanna Bojczuk i Rafał Adamczyk

Autor: Michał Wroński

06/05/2024

Jacek Brzezinka

Może Cię zainteresować:

Bytom będzie mieć swojego człowieka w Sejmiku

Autor: Daniel Lekszycki

10/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon