Raków Częstochowa o doping w europejskich pucharach prosi... kibiców Górnika Zabrze

Billboardy zachęcające do kibicowania drużynie Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach zawisły w kilku polskich miastach m.in. w Zabrzu, Warszawie czy Poznaniu. Klub spod Jasnej Góry chce w ten sposób zachęcić kibiców z rożnych części Polski do wspierania podopiecznych Marka Papszuna. Nie wszystkim się to spodobało.

Raków Częstochowa wywiesił bilboardy w całym kraju

Za nieco ponad 2 tygodnie Raków Częstochowa przystąpi do gry w europejskich pucharach. Podopieczni Marka Papszuna w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy zmierzą się z FC Astana. Klub spod Jasnej Góry z tej okazji wypuścił kampanię billboardową, w której zachęca kibiców z różnych polskich miast do... wspierania Rakowa Częstochowa.

„Kibicu Górnika. W pucharach jesteśmy jedną drużyną" - baner z taką treścią pojawił się m.in. w okolicach stadionu Górnika Zabrze. Nieoficjalnie wiemy, że kibice klubu z Roosevelta nie są zachwyceni wiszącym tam billboardem. Akcja nie spodobała się również m.in. kibicom Lecha Poznań, którzy akcję marketingową Rakowa uznali za prowokację i zdewastowali jeden z banerów zamieszczonych na poznańskim Grunwaldzie dopisując tam wulgaryzmy i dorysowując sprośne obrazki.

Akcja z billboardami kosztowna, ale Raków w pucharach i tak zarobi

Kampania marketingowa przeprowadzana przez Raków Częstochowa należy na pewno do jednej z tych bardziej pomysłowych. Jednak wydaje się, że w polskich realiach kibicowskich może przynieść, jak pokazuje przykład z Poznania, więcej negatywnych niż pozytywnych emocji. Pojawia się więc pytanie. Czy warto było szaleć tak? Klub z Częstochowy nie ujawnia, ile kosztowała kampania bilboardowa. Wydaje się jednak, że finanse zespołu spod Jasnej Góry nie ucierpią. Szczególnie, że już za sam występ w kwalifikacjach do Ligii Konferencji Europy Raków zainkasuje co najmniej 350 tysięcy euro. Awans do fazy grupowej to dodatkowo aż 3 miliony euro premii. Za każde zwycięstwo na tym etapie rozgrywek UEFA płaci 500 tysięcy euro. Jest więc o co grać i tu faktycznie możemy się zgodzić, że doping się przyda. Ten ze strony kibiców, rzecz jasna.

Górnik Zabrze oddał hołd legendzie

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze nawiązał do legendy. Nowy model koszulki w hołdzie dla Ernesta Pohla

Autor: Arkadiusz Nauka

21/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon