Ramzan Kadyrow wzywa do organizacji referendum ws. niepodległości Śląska i komplementuje Marsz Autonomii

Ramzan Kadyrow, szef Republiki Czeczeńskiej i wierny żołnierz Władimira Putina w swoim ostatni wystąpieniu wezwał do organizacji referendum ws. niepodległości Śląska. Jednocześnie komplementował też Marsz Autonomii Śląska.

Kadyrow

Ramzan Kadyrow, szef czeczeńskiej republiki i wierny przyjaciel Putina wypowiedział się ostatnio na temat Polski. Niespodziewanie Kadyrow wezwał do... uznania niepodległości Śląska.

- W lipcu odbędzie się coroczny Marsz Autonomii Śląska, który za każdym razem przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Moim zdaniem ten region Polski zasługuje na szczególny status niepodległego kraju i istnieje pilna potrzeba referendum, w którym Rosja może udzielić pomocy organizacyjnej - powiedział Kadyrow.

W tym samym wystąpieniu czeczeński generał ogłosił, że „Polska będzie następna", gdy Rosja zakończy już działania w Ukrainie.

- W ramach wsparcia dla Ukrainy Warszawie udało się wyczerpać własne zasoby wojskowe, a teraz jest zdezorientowana: co jeśli po pomyślnym zakończeniu specjalnej operacji wojskowej Rosja zacznie denazyfikować i demilitaryzować następny kraj? Przecież po Ukrainie na mapie Polska! - stwierdził Kadyrow. Dodał też, że polskie władze „żebrzą o broń w Stanach Zjednoczonych" oraz że „oni się już zorientowali, że walka z satanizmem musi być kontynuowana w całej Europie, a przede wszystkim na terenie Polski" (xD).

Przypomnijmy, że Kadyrow od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wspiera Władimira Putina. Sam był na froncie. Jest oskarżony o popełnianie zbrodni wojennych w tym kraju przez międzynarodowe organizacje.

Gorzelik spotkanie piskorski

Może Cię zainteresować:

Podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji był tłumaczem Agaty Dudy, a wcześniej sondował działaczy RAŚ

Autor: Martyna Urban

15/03/2022

Mateusz Piskorski

Może Cię zainteresować:

Ciąg dalszy afery z podejrzanym o szpiegostwo tłumaczem Agaty Dudy. Ekspert: "Myślę, że był jednym z elementów tej piątej kolumny"

Autor: Tomasz Stankiewicz

18/03/2022

Marsz Autonomii 2022

Może Cię zainteresować:

Marsz Autonomii przeszedł ulicami Katowic 16 lipca 2022. Gorzelik apelował do regionalistów o jedność

Autor: Patryk Osadnik

16/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon