Rasistowski atak na meczu Rakowa Częstochowa. Kibice z Nigerii i Konga wyrzuceni ze stadionu

Pseudokibice Rakowa Częstochowa zaatakowali na własnym stadionie czterech studentów z Nigerii i Konga. - Usłyszeli mnóstwo słów obelżywych na tle rasistowskim oraz groźby pozbawienia życia. Kibole przemocą wypchnęli ich z trybun - informuje podkom. Sabina Chyra-Gieryś. Jeden z zatrzymanych odpowie także za propagowanie faszyzmu.

KMP Częstochowa
Zatrzymanie pseudokibiców

W niedzielę, 11 września, czterech studentów z Częstochowy - obywateli Nigerii i Konga - wybrało się na mecz miejscowego Rakowa z Legią Warszawa. Weszli na stadion i skierowali się do wyznaczonego sektora.

- Drogę zagrodzili im pseudokibice - informuje podkom. Sabina Chyra-Gieryś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Usłyszeli mnóstwo słów obelżywych na tle rasistowskim oraz groźby pozbawienia życia. Kibole przemocą wypchnęli ich z trybun, nie pozwalając na udział w wydarzeniu sportowym.

Mężczyźni po kilku dniach zgłosili rasistowski atak organom ścigania.

Boniek papszun

Może Cię zainteresować:

Z Papszunem lepiej nie zadzierać. Boniek nie wiedział i oberwał

Autor: Robert Czykiel

02/11/2022

Zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia

Kryminalni przeanalizowali dostępny monitoring, na podstawie którego udało im się wytypować sprawców ataku. Okazało się, że to czterech mieszkańców Częstochowy w wieku 31, 42, 47 i 48 lat.

- Podczas zatrzymania 31-latka policjanci znaleźli kije bejsbolowe, siekierkę oraz przedmiot przypominający broń, który został przekazany biegłemu do dalszych badań - wyjaśnia podkom. Sabina Chybra-Gieryś.

Jakby tego było mało, okazało się, że 42-latek i 47-latek na początku października dopuścili się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy przed wyjazdowym meczem z Widzewem Łódź, a 47-latek odpowie także za propagowanie faszyzmu.

Na wniosek Prokury Okręgowej w Częstochowie 47-latek trafił na dwa miesiące do aresztu, natomiast 42-latek i 31-latek zostali objęci środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Za znieważenie na tle przynależności narodowej wszystkim czterem zatrzymanym grozi do pięciu lat więzienia.

Policjant we Wszystkich Świętych

Może Cię zainteresować:

Trzy osoby zginęły. Zatrzymano 132 nietrzeźwych kierowców. Wszystkich Świętych na drogach woj. śląskiego

Autor: Patryk Osadnik

02/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon