Trzy osoby zginęły. Zatrzymano 132 nietrzeźwych kierowców. Wszystkich Świętych na drogach woj. śląskiego

W okresie Wszystkich Świętych na drogach województwa śląskiego zginęły trzy osoby. Zatrzymano 132 nietrzeźwych kierowców. - Niech dobra aura i sucha nawierzchnia nie będą przyczynkiem do przekraczania dopuszczalnej prędkości - apeluje asp. Szymon Czysz.

Wszystkich Świętych to zawsze okres wzmożonego ruchu na drogach. W tym roku wyraźnie można było dostrzec, że rozłożył się on pomiędzy poszczególne dni długiego weekendu. Groby bliskich zaczęliśmy odwiedzać już w piątek, 28 października, ale oczywiście najwięcej osób wybrało się na cmentarze we wtorek, 1 listopada.

- Akcja „Wszystkich Świętych” trwa do 2 listopada. Dziś policjanci również będą widoczni na głównych drogach i przy nekropoliach, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć na groby najbliższych oraz wrócić do domu - informuje asp. Szymon Czysz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Działania mundurowych nadal trwają, tymczasem tylko od 28 października do 1 listopada na drogach województwa śląskiego odnotowano 26 wypadków, w których rannych zostało 28 osób, a trzy zginęły. Do tego dochodzi 669 kolizji. Zatrzymano 132 nietrzeźwych kierowców.

- Apelujemy o rozwagę podczas powrotów do domów. Niech dobra aura i sucha nawierzchnia nie będą przyczynkiem do przekraczania dopuszczalnej prędkości, ani naruszania innych przepisów ruchu drogowego - apeluje asp. Szymon Czysz.
Maria Pańczyk-Pozdziej

Może Cię zainteresować:

Maria Pańczyk-Pozdziej (1942-2022) była senatorem i twórczynią konkursu „Po naszymu czyli po śląsku”

Autor: Katarzyna Pachelska

01/11/2022

Trzy osoby zginęły na drogach woj. śląskiego

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło już w piątek, 28 października, około godz. 17.45.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku ustalili, że niewyjaśnionych nadal przyczyn 21-letni kierowca zjechał na pobocze i uderzył w drzewo na prostej drodze pomiędzy Wręczycą Wielką a Borowymi. On sam w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety zginęły dwie pasażerki, które podróżowały razem z nim. To 39-letnia kobieta i 14-letnia dziewczynka.

Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w Częstochowie w poniedziałek, 31 października, tuż przed godz. 19.00.

- Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący citroenem 28-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie znajdowała się 38-letnia piesza. Samochód uderzył w kobietę, taranując przy tym 3 zaparkowane w tym miejscu pojazdy - informuje podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Kobieta została przetransportowana do szpitala, w którym zmarła.

Okazało się, że kierowca miał w organizmie półtora promila alkoholu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi mu do 12 lat więzienia.

Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje

Może Cię zainteresować:

Jacek "Budyń" Szymkiewicz (1974-2022). Fenomenalny muzyk i kompozytor Pogodno. Ślązak z wyboru

Autor: Marcin Zasada

01/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon