Rawa Blues trwa od 1981 roku. 40. edycja już 8 października. Oczywiście w Spodku. Wystąpią m.in. Macy Gray, Chris Cain, Mike Zito

Festiwal Rawa Blues obchodzi w tym roku jubileusz. 8 października w katowickim Spodku odbędzie się 40. edycja tego wydarzenia muzycznego, bez którego trudno sobie wyobrazić październik w Katowicach. Jeszcze są bilety!

Katarzyna Pachelska
Irek Dudek i Marek Makaron Motyka

12 godzin muzyki bluesowej wszelkich odcieni. Polscy i zagraniczni wykonawcy. Nagłośnienie z najwyższej półki. I wreszcie, świetna atmosfera, wręcz rodzinna, dzięki m.in. brakowi alkoholu.

Rawa Blues Festival 8 października w Spodku

Festiwal Rawa Blues to obowiązkowy punkt kulturalnej rozpiski jesieni w Katowicach. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę 8 października. Oczywiście w Spodku.

To będzie jubileuszowa, 40. edycja Rawy. Bo chociaż festiwal odbywa się co roku od 1981, to ani w 2020 ani w 2021 roku nie było pełnej wersji imprezy, tylko koncerty w Radiu Katowice i w Pałacu Młodzieży.

Rawa Blues Festival 2022
Sobota, 8 października, Mała Scena od godz. 11, Duża Scena: od godz. 15
Katowice, Spodek
Bilety: od 140 do 350 zł

- Mamy już 4000 biletów sprzedanych, ale wciąż można kupić bilety - mówi Irek Dudek, pomysłodawca i dyrektor Rawa Blues Festival w czasie konferencji prasowej przed festiwalem, zorganizowanej w tramwaju. - W tym roku mamy szczególną, bo 40. edycję imprezy. Z tej okazji pozwoliłem sobie na wielki eksperyment finansowy - zaproszenie gwiazdy z USA, znanej z dokonań na polu R&B, czyli Macy Gray. Ja jednak słyszę w jej muzyce blue notes. Przyjadą do Katowic również inni wykonawcy, jak Mike Zito, który jest wielkim twórcą muzyki. Komponuje, jest producentem, bardzo dobrym gitarzystą i wokalistą. Na koniec festiwalu zagra Kris Barras, który 5 lat temu zaczynał od Rawy, a teraz jest już na topie. Będzie też Chris Cain, facet, na którym wzorował się Joe Bonamassa. A sam B.B. King powiedział, że Cain jest świetny - ekscytuje się Irek Dudek.

Irek Dudek wystąpi ze swoim Big Bandem i kolegami

Tradycją festiwalu jest też występ samego Dudka. W sobotę w Spodku zagra po raz pierwszy od wielu lat z kolegami: po 30 latach z Apostolisem Anthimosem; z Maćkiem Radziejewskim, który 20 lat mieszkał w Ameryce; z Henrykiem Gembalskim - na dwoje skrzypiec. W sumie do Big Bandu Dudka dołączy czterech muzyków, z którymi Irek Dudek grał przed laty.

Program 40. edycji Rawa Blues Festivalu:

MAŁA SCENA

Start od godz. 11:00

Black Pin Blues
BR Band
Cacana Mania
Coffee Experiment
Diapositive
Kłusem z Bluesem
Piotr Krakowski
Adam Zalewski Trio
Arek Zawiliński

SCENA GŁÓWNA

Start od godz. 15:00

15:00 Rozpoczęcie: Irek Dudek & Jan Chojnacki
15:10 Lublin Street Band
15:25 Laureat konkursu Małej sceny
15:35 Tony Big Mouth Pearson
15:55 Familok

16:15 Free Blues Band
16:40 Magda Magic Piskorczyk
17:05 Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

KONCERT FINAŁOWY

17:50 Mike Zito
18:50 Irek Dudek Big Band
19:50 Chris Cain
21:20 Macy Gray
23:00 Kris Barras Band

Prowadzenie koncertów: Jan Chojnacki i Marek Jakubowski

Rahim i Fokus

Może Cię zainteresować:

Paktofonika wraca do Spodka. Razem z nią inne legendy polskiego hip-hopu

Autor: Patryk Osadnik

03/10/2022

Chopcy z Roosevelta

Może Cię zainteresować:

Prapremiera „Chopców z Roosevelta” już wkrótce w Teatrze Nowym w Zabrzu. „To będzie wyjątkowe wydarzenie!”

Autor: Magda Sincewicz

04/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon