Remont torów zakończony. Przyspieszyły pociągi z Katowic do Bielska Białej i Żywca

Kolejarze zakończyli prace torowe na linii między Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami. Dzięki temu skrócił się czas przejazdu dla pociągów jadących z Katowic do Bielska Białej bądź Żywca.

Od poniedziałku (15 maja) z Katowic do Bielska-Białej bądź Żywca można dojechać pociągiem szybciej o 20 minut. To efekt zakończenia przez PKP PLK prac torowych na odcinku między Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami. Na czas prowadzenia robót pociągi były kierowane tymczasowym objazdem łącznicą do Zabrzegu i dlatego podróż trwała dłużej.

- Zmodernizowany odcinek linii kolejowej zapewnia sprawniejsze i wygodniejsze podróże pociągiem w regionie. Zwiększają się możliwości przewozu towarów z północy Polski do Europy Południowej - komentuje Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Większe możliwości zyskali też przewoźnicy pasażerscy i dlatego Koleje Śląskie przywróciły do rozkładu jazdy jeden przyśpieszony, popołudniowy pociąg relacji Katowice – Żywiec oraz jedną popołudniową parę pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń. Pasażerowie muszą jednak pamiętać, że do 10 czerwca nie będzie obsługiwany przystanek Goczałkowice-Zdrój.

Nowe tory, perony i…. murale

Całość prac, zaplanowanych przez PKP PLK na odcinku między Goczałkowicami a Zabrzegiem, zakończyć ma się do października. W sumie projekt przewiduje wymianę 47 km torów i 56 km sieci. Na razie kolejarze wyliczają, co już ich udało się zrobić. Poza dwoma nowymi torami między Goczałkowicami a Czechowicami na liście tej znajdziemy m.in. nowe perony w Zabrzegu, Goczałkowicach-Zdroju (jeszcze nie udostępnione podróżnym) oraz Czechowicach – Dziedzicach. Na ostatniej z tych stacji w przejściu pod torami pojawiły się murale nawiązujące do historii kolei, miasta oraz regionu. W ramach inwestycji PLK wyposażyły ponadto stację Czechowice-Dziedzice w lokalne centrum sterowania.

EN57 AKŚ

Może Cię zainteresować:

Koleje Śląskie chcą wykorzystać nowy tabor do obsługi linii na lotnisko

Autor: Michał Wroński

16/05/2023

Pociągi PKP Intercity

Może Cię zainteresować:

Czy na pewno jest sens budować dwie linie kolejowe z Katowic do Jastrzębia – Zdroju?

Autor: Michał Wroński

18/11/2022

Dworzec w Cieszynie przed i po modernizacji

Może Cię zainteresować:

Dworcem Roku 2022 została stacja PKP w Cieszynie. Wygraliśmy ten konkurs po raz trzeci w ciągu 5 lat

Autor: Michał Wroński

18/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon