Robert Lewandowski przekazał złoty medal olimpijski Dawidowi Tomali. Wcześniej wylicytował zdobycz chodziarza z Tychów za 280 tys. złotych

Robert Lewandowski dotrzymał słowa. Najlepszy polski piłkarz wylicytował złoty medal olimpijski Dawida Tomali. A teraz kupiony za ponad 280 tysięcy złotych krążek oddał chodziarzowi z Tychów

Depositphotos/PZLA
Lewandowski i Tomala

Dawid Tomala to mistrz olimpijski z Tokio. Złoty medal zdobył w chodzie na 50 kilometrów. Urodzony w Tychach lekkoatleta na tegorocznej Gali Mistrzów Sportu zadeklarował, że zdobytą w Japonii nagrodę przeznaczy na licytację, z której dochód trafi do 12-letniego Kacpra Woźniaka, podopiecznego fundacji założonej przez Tomalę - "ToMali zwycięzcy".

Lewandowski wręczył Dawidowi Tomali złoty medal

Nieoczekiwanie licytację złotego medalu olimpijskiego wygrał... Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz kupił olimpijski krążek za 280 tysięcy złotych. Zadeklarował jednocześnie, że wylicytowany przedmiot zwróci... Dawidowi Tomali.

Napastnik Bayernu Monachium dotrzymał słowa. Oficjalne przekazanie olimpijskiego złota nastąpiło w niedzielę w należącej do piłkarza restauracji Nine's w Warszawie.

Polska kadra jest już na Śląsku

Robert Lewandowski mógł spotkać się z Tomalą w Polsce, bo właśnie rozpoczyna się zgrupowanie polskiej reprezentacji przed meczami ze Szkocją i Czechami lub Szwecją. Podopieczni Czesława Michniewicza już 24 marca będą grali w Glasgow, a 5 dni później czeka ich finał baraży o mundial ze zwycięzcą czwartkowego meczu Szwecja-Czechy.

Decydujący o awansie na Mistrzostwa Świata w Katarze mecz Polacy zagrają na Stadionie Śląskim. Dlatego właśnie kadra zebrała się w Katowicach, w hotelu Monopol.

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Polska zagra ze Szkocją w Glasgow. Stadion Śląski nie będzie gospodarzem towarzyskiego meczu

Autor: Patryk Osadnik

11/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Image00009

Bobry Bytom kontra Polonia Bytom. Co to był za mecz!

Amicitia zurych gornik zabrze

Wielkie rozczarowanie w Zabrzu. Górnik odpadł z pucharów

Żerom Park

Sosnowiec. Jak radzi sobie ŻeromPark po modernizacji?

Slizgawka

Ponad 20 stopni na dworze, a tam lód. Przyjdź się poślizgać

B29 FDCAA 006 D 46 E5 BC34 72 A759 C3 D533

Mariola zbiera na realizację swojego...

Ruch Górnik

Wielkie Derby Śląska. Górnik kontra Ruch w Pucharze Polski

Ruch Chorzów

„Zespół stać na to, żebyśmy grali o zwycięstwa”