Rodzinny pogrzeb Grażyny Dziedzic. Poznaliśmy datę oficjalnego pożegnania

Grażyna Dziedzic zmarła po trudnej walce z chorobą nowotworową. Stanowisko prezydentki Rudy Śląskiej piastowała przez 12 lat. Jej oficjalne pożegnanie odbędzie się w kościele św. Pawła Apostoła, tuż obok Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Grażyna Dziedzic

Grażyna Dziedzic zmarła w czwartek, 16 czerwca, o czym nocą poinformował wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

- Walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach - taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością - napisał Krzysztof Mejer.

W mediach społecznościowych pożegnali ją także inni samorządowcy.

Grażyna Dziedzic

Może Cię zainteresować:

Grażyna Dziedzic była najdłużej urzędującą prezydent Rudy Śląskiej w historii tego miasta

Autor: Michał Wroński

21/06/2022

- Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarła wczoraj pani prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, oddanym sprawom Miasta i mieszkańców Rudy Śląskiej. Pogrążonej w żałobie rodzinie i przyjaciołom, współpracownikom pani prezydent, mieszkańcom Rudy Śląskiej i wszystkim, którym śp. Grażyna Dziedzic była bliska składam wyrazy głębokiego współczucia - przekazał Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

O chorobie nowotworowej Grażyna Dziedzic poinformowała w październiku ubiegłego roku. - Od samego początku postanowiłam, że nie będę stosować wobec siebie żadnej taryfy ulgowej i proszę, by Państwo również jej nie stosowali. Sprawy miasta muszą iść do przodu! - napisała w oświadczeniu. Zmarła w wieku 68 lat.

Rodzinny pogrzeb Grażyny Dziedzic

Żałobna msza święta w intencji Grażyny Dziedzic odbędzie się w sobotę, 25 czerwca, o godz. 10.00 w kościele św. Pawła Apostoła, znajdującym się tuż obok Urzędu Miasta Ruda Śląska przy pl. Jana Pawła II. Wówczas będzie można m.in. wpisać się do księgi kondolencyjnej.

Natomiast sam pogrzeb Grażyny Dziedzic odbędzie się w ciągu tygodnia. Rodzina chciałaby jednak, aby miał on charakter kameralny i prywatny. W związku z tym, szanując wolę najbliższych zmarłej, nie podajemy terminu ani miejsca pochówku.

Grażyna Dziedzic

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy żegnają Grażynę Dziedzic. „Była człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji”

Autor: Patryk Osadnik

17/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon