Róisín Murphy gwiazdą 19. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Rozpoczęła się już sprzedaż karnetów i biletów

W Dniu Kobiet organizatorzy zaprezentowali gwiazdę 19. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice – będzie nią pochodząca z Irlandii Róisín Murphy. Na scenie wystąpią także osobowości polskiej muzyki alternatywnej, a także didżejki, które „czarują” psychodelicznymi i hipnotycznymi rytmami. Karnety i bilety na czerwcowy festiwal są już w sprzedaży.

Mat. Tauron Nowa Muzyka Katowice
TNMK Strefa Kultury w Katowicach

Róisín Murphy to gwiazda światowego formatu, która jest doskonale znana zarówno z solowych dokonań, jak i przebojów nagrywanych razem z zespołem Moloko („Sing It Back”, „Time Is Now”). Charyzmatyczna diva czaruje fanów swym niepodrabialnym stylem już od ponad 20 lat. Jak dotąd nagrała sześć solowych albumów, a pochodzące z nich single, jak m.in. „Overpowered”, „Simulation” i „Let Me Know” stały się wielkimi przebojami.

Róisín Murphy stale współpracuje z czołówką producentów muzyki klubowej i elektronicznej. Jej ostatni album „Hit Parade” (2023) w całości wyprodukował DJ Koze.

– Dzięki wielkiej charyzmie, niespożytej energii i doskonałemu kontaktowi z publicznością, jej występy na żywo to wydarzenia, które pozostają na długo w pamięci i taki właśnie będzie koncert Róisín Murphy na Tauron Nowa Muzyka Katowice – zapewniają organizatorzy.

Nosowska, Daria ze Śląska…

Skład uczestników festiwalu uzupełniają wspaniałe artystki z Polski i ze świata. Nosowska to laureatka Paszportu Polityki, 27 statuetek „Fryderyków, a wiele jej płyt zyskało status złotych. Odkąd artystka pożegnała się z macierzystym zespołem Hey, prowadzi z sukcesami karierą solową. Ambitny pop Nosowskiej, zawsze wykonywany z wielką charyzmą oraz jej doskonały wokal i niebanalne teksty znakomicie wybrzmią na głównej scenie festiwalu.

W czerwcu w Katowicach wystąpi także Daria ze Śląska, czyli utalentowana piosenkarka, która wychowała się właśnie w stolicy górnośląskiej aglomeracji. Artystka skupia się na tworzeniu wysmakowanych, melancholijnych ballad. Oprócz znakomitego głosu, piosenki Darii urzekają mocnymi i bezpośrednimi tekstami, a także brzmieniową różnorodnością, które z pewnością poruszą festiwalowiczów.

Didżejki z berlińskiego „Kater Blau”

To już niepisana tradycja, że podczas Tauron Nowa Muzyka Katowice swoje umiejętności prezentują także fascynujące didżejki – podkreślają organizatorzy. Dlatego w programie tegorocznej edycji festiwalu znajdą się występy dwóch rezydentek berlińskiego klubu „Kater Blau”. Mimi Love reprezentuje hipnotyczną, nomadyczną elektronikę, jej koleżanka – Franca jest ceniona na całym świecie za energetyczne i kreatywne sety didżejskie na pograniczu techno i house. Na jej unikalne brzmienie wpłynęło m.in. 10 lat miksowania wyłącznie płyt winylowych.

Z kolei taneczne brzmienia w bardziej psychodelicznym wydaniu zaprezentuje Jin Synth. To artystka dźwiękowa i didżejka mieszkająca w Londynie, ale z tajwańskimi korzeniami. Płynnie łączy w swojej muzyce różne nastroje, tekstury i warstwy, skrupulatnie wplecione w abstrakcyjny, dźwiękowy gobelin, którego eksploracja wciąga i oszałamia publiczność.

Wkrótce ogłoszeni zostaną kolejny artyści

Jak zapowiadają organizatorzy festiwalu, to wciąż jeszcze nie koniec ogłoszeń. Do programu 19. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice wkrótce dołączą kolejni artyści.

– Między 20 a 24 czerwca 2024 roku Strefa Kultury w Katowicach ponownie będzie pulsować muzyką i przyciągnie tysiące gości. Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie – zapraszają organizatorzy.

Dodajmy, że sponsorem festiwalu jest Tauron Polska Energia, a współgospodarzem – Katowice. Bilety i karnety są już dostępne na stronie Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Tauron Nowa Muzyka Katowice (20-23.06.2024), zapowiedziani dotąd artyści:

Artificialice, Bendik Giske, Bicep present Chroma AV set, Chase & Status dj set, Clark, Evian Christ, Daria ze Śląska, Dasha Rush, Dorisburg, DVS1, Franca, Hector Oaks, IAMDDB, Immortal Onion x Michał Jan, Jin Synth, Kelly Moran, KOKOKO! Kruder & Dorfmeister AV live, Leftfield, Luigi Tozzi & Feral live, Martin Kohlstedt, Mimi Love, Nabihah Iqbal, Nihiloxica, Nosowska, Red Axes, Robag Wruhme, Robert Henke presents CBM 8032 AV, Róisín Murphy, Tuğçe Şenoğul feat. Wojciech Kucharczyk.

Róisín Murphy. Fot. Nik Pate
BICEP

Może Cię zainteresować:

Festiwal Tauron Nowa Muzyka: organizatorzy ogłosili pierwsze gwiazdy, które wystąpią w przyszłym roku

Autor: Patryk Osadnik

09/11/2023

Tauron Nowa Muzyka

Może Cię zainteresować:

Adam Godziek z festiwalu Tauron Nowa Muzyka: Wyróżnia nas różnorodność muzyczna i publiczność w wieku od 18 do 70 lat

Autor: Katarzyna Pachelska

19/07/2022

Royksopp

Może Cię zainteresować:

Röyksopp główną gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023. Mistrzowie elektronicznego popu zagrają w Katowicach jedyny koncert w Polsce

Autor: Katarzyna Pachelska

13/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon