Rozpoczyna się akcja liczenia podróżnych w pociągach Kolei Śląskich i Polregio. Poszukiwani... „obserwatorzy napełnienia”

Od wtorku rusza wielkie liczenie pasażerów w kursujących na terenie naszego regionu pociągach Kolei Śląskich i Polregio. Akcja ma trwać do listopada.

fot. PKP PLK
Pociąg Kolei Śląskich

Liczenie pasażerów w pociągach kursujących na terenie województwa śląskiego odbywać się będzie na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Akcja prowadzona będzie od 4 października do 13 listopada (we wtorki, środy, czwartki oraz soboty i niedziele).

Liczenie w „województwie i okolicy”

Wyłoniona do przeprowadzenia liczenia (drugi rok z rzędu) firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting poszukuje w związku z tym ponad setki osób chętnych do pracy w charakterze „obserwatora napełnienia”. Do ich obowiązków należeć będzie liczenie pasażerów wsiadających i wysiadających do i z pociągów Kolei Śląskich i Polregio na obszarze całego województwa śląskiego i okolicy.

Jak podano, miejsce rozpoczęcia i zakończenia pracy odbywać się będzie w takich miejscowościach jak: Katowice, Gliwice, Tychy, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Olkusz, Trzebinia, Łazy, Zawiercie, Częstochowa, Radomsko, Włoszczowa, Tarnowskie Góry, Lubliniec, Kluczbork, Wieluń, Fosowskie, Oświęcim, Andrychów, Bielsko-Biała, Sucha Beskidzka, Żywiec, Zwardoń, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Rybnik, Racibórz, Wodzisław Śląski, Chałupki, Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie.

Podczas wykonywania pracy konieczne jest posiadanie biletu na przejazd pociągiem (zwrot za bilet oraz inne dojazdy nastąpi w formie zryczałtowanej). Informację o stawce wynagrodzenia można znaleźć na facebookowym profilu firmy. Warunkiem zatrudnienia jest udział w spotkaniu szkoleniowo-informacyjnym (spotkania odbywać się będą w różnych miastach). Zatrudnienie nastąpi bezpośrednio po szkoleniu.

Relacja Katowice – Tychy: najwyższy wskaźnik w kraju

Przypomnijmy, że według danych Urzędu Transportu Kolejowego w roku 2020 najbardziej uczęszczane linie kolejowe w naszym regionie prowadziły z Katowic do Tychów i z Katowice do Gliwice (podróżowało nimi odpowiednio 789 i 765 tys. pasażerów).W relacji Katowice – Tychy osiągnięto zarazem najwyższy w kraju wskaźnik relacyjny wykorzystania kolei (wyznacza się go dzieląc liczbę pasażerów podróżujących w ciągu roku na danym odcinku przez łączną liczbę mieszkańców analizowanych miast). Wskaźnik ten pozwala porównać ze sobą potencjał relacji oraz wskazać potencjalne szanse na rozwój w niej przewozów kolejowych. Według wyliczeń UTK w relacji Katowice – Tychy na jednego mieszkańca obu tych miast w 2020 r. średnio przypadały niemal dwie podróże zrealizowane na tym odcinku.

Katowice Stacja PKP

Może Cię zainteresować:

Impas w programie Kolej Plus. Co dalej z inwestycjami? Samorządy mają wziąć na siebie ryzyko większych kwot w przetargach

Autor: Michał Wroński

19/09/2022

Pociąg na stacji Tychy Lodowisko

Może Cię zainteresować:

Kolej z Katowic do Tychów i Gliwic wśród najbardziej konkurencyjnych w Polsce

Autor: Michał Wroński

07/06/2022

Stacja Wisła Głębce

Może Cię zainteresować:

Pociągiem do Wisły pojedziemy dopiero w grudniu. PKP PLK oficjalnie potwierdza. Wiemy, co spowodowało opóźnienie

Autor: Michał Wroński

17/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon