Rozrywkowy ŚLĄZAG nie pozwoli Wam gnuśnieć w domu w weekend 15-17 lipca 2022

Przed nami półmetek pierwszego miesiąca wakacji. Zapowiada się fajna pogoda, taka nie za bardzo upalna. Więc jest idealna okazja, by wyrwać się z domu i pobyć na świeżym powietrzu. Sprawdźcie, jakie imprezy familijne, plenerowe i ogólnie - rozrywkowe - wybraliśmy dla Was na weekend 15-17 lipca 2022 roku.

Przed nami całkiem fajny weekend. Nie będzie upałów, ale deszczu też nie. Świetna pogoda, by pobawić się na jednej z wielu rozrywkowych i familijnych imprez, jakie odbędą się w naszym regionie w ten weekend.

Zobacz też: Kulturalny ŚLĄZAG na połowę lipca 2022. Koncerty, spektakle, pokazy filmów. Sprawdźcie

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 15-17 lipca 2022

 • I Festiwal Lawendy, Katowice. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w sobotę 16 lipca 2022 roku. Wstęp jest wolny i bezpłatny. Impreza odbędzie się w Lawendowym Ogrodzie Katowic (ul. Ziołowa 43 - Ziołowa 43a, dzielnica Ochojec). Początek o godz. 10.00. W programie warsztaty, ognisko z muzyką etniczną w tle, joga na trawie, konsultacje ogrodnicze, olejkowe i zielarskie, live cooking.
  Więcej: I Festiwal Lawendy w Katowicach odbędzie się już w lipcu 2022. Sprawdź program imprezy
 • Barbórka w środku lata, Tarnowskie Góry. Jak co roku roku tarnogórzanie i przyjezdni spotykają się przez dwa dni, 16 i 17 lipca na Rynku, a w niedzielę też w Parku Kunszt. Na tarnogórskim Rynku czekać będą koncerty (od godz. 16), jarmark rękodzieła i pokaz tarnogórskiej oraz śląskiej mody. Wszystko będzie miało związek z Miastem Gwarków i regionem, choć niekoniecznie z górnictwem: będą orkiestry dęte, śląska muzyka folk w wykonaniu Adama Olesia, który wraca z kultowym projektem hurdu_hurdu, opolski zespół Zakuka, Śląsko Bajarka, a także śląski teatr i monodram "Rajcula Warzy" w najlepszym wydaniu. Ponadto czeka na Was tradycyjny już "Koncert na 100 pyrlików" na szynach kolejowych wraz z orkiestrą zagrać może każdy, kto przyniesie ze sobą ...młotek, pokaz mody tarnogórskiej i jarmark rękodzieła. Dla małych i dużych czekają wystawy, warsztaty i wykłady.
  Więcej: Barbórka w środku lata 2022. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?
 • Zabrze Summer Festival. Impreza odbywa się w wakacyjne niedziele na parkingu Centrum Handlowego Platan w Zabrzu. Na pierwszy ogień pójdzie, w niedzielę 17 lipca, gwiazda disco polo Zenek Martyniuk z zespołem. Oprócz tego odbędzie się prezentacja drużyny Górnika Zabrze. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.
 • Festiwal Kubański vol.8, Bielsko-Biała. W sobotę 16 lipca od godz. 18 do 2 w nocy na Rynku szaleństwo kubańskich rytmów. W programie m.in. Kubańskie rytmy na żywo z dużej sceny od Cumbancheros, Hermano DJ CatZ i jego muzyczne uniesienia w porze późnej kolacji, Wygadany i szykowny konferansjer Padre Principal Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki, Salsa pod okiem i krokiem szkół tańca Corazon oraz DANCE#LOVEit, wypełniona po brzegi piniata, rozbijana pod czujnym nadzorem Słodowni.
 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12. Do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 odbywają się tu warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Są warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • VI Jurajski Festiwal Sztuki i Wina, Olsztyn. Wydarzenie odbędzie się niezmiennie w trzeci weekend lipca na rynku w Olsztynie. W tym roku Festiwal rozpocznie się już wieczorem w piątek i potrwa do niedzielnego popołudnia (15-17 lipca). W piątek otwarcie stoisk o godz. 16, w sobotę i niedzielę o 11.00. W programie koncerty (m.in. Muniek i Przyjaciele w niedzielę o 18.00) i wydarzenia towarzyszące.
 • Kubański wieczór taneczny z Jose Torresem, Chorzów. Impreza taneczna na Rynku odbędzie się w sobotę, 16 lipca.
 • Program wydarzenia: 17:00-19.00 koncert Jose Torres i pokaz taneczny, 19.00-21.00 - DJ Jorgito - nauka tańca i dyskoteka w klimacie latino. Ponadto strefa gastronomiczna. Wstęp wolny.

 • Ogród Śniadaniowy MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Po przerwie spowodowanej pandemią wróciła bardzo lubiana w Rudzie Śląskiej impreza rodzinna. Trzeci ogród już w sobotę 16 lipca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Piotra Niedurnego 69, Nowy Bytom) w godz. 11.00-13.00. Wśród atrakcji imprezy: English Best - gry i zabawy z językiem angielskim, Baśniogród – animacje dla dzieci, Janusz Urbański – modelowanie z zapałek, Józef Osmenda – prezentacja kolekcji akordeonów, Czytelnia pod chmurką – dla dzieci, Warsztaty plastyczne, Yves Rocher – porady kosmetyczne, losowanie nagród, diagnoza stanu skóry, Taniec w kręgu – Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz i Formacja "TiriTiri Tany", Warsztaty musicalowe – Stowarzyszenie MusicALL – wokalne i taneczne, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej – porady profilaktyczne, pokaz radiowozu, wizyta maskotki wiewiórki – Sierżant Rudej, Historie o dawnym rycerstwie /porady ogrodnicze – Państwo Celina i Eugeniusz Nawrat, Prezentacja stroju ludowego wraz z możliwością wykonania zdjęcia. Wstęp wolny.
  Więcej: Powraca Ogród Śniadaniowy MCK. Pierwsza familijna impreza plenerowa już 2 lipca
 • Wiślański Kabareton, Wisła. Wieczór pełen komedii i humoru, który odbędzie się w sobotę 16 lipca od godziny 18:00 na scenie Amfiteatru im. Stanisława Hadyny w parku Kopczyńskiego w Wiśle. Bawić nas będzie Formacja Chatelet oraz Duet Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć, czyli członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wstęp wolny.
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. W każdą sobotę wakacji od godz. 9 do 16 w Rosarium odbywa się impreza dla tych, którzy cenią sobie niespieszne delektowanie się weekendem. Są atrakcje, joga, warsztaty, stoiska z jedzeniem i piciem. Jest to również dobra impreza dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe. Wstęp wolny.
 • Otwarcie kukurydzianego labiryntu, Skansen Ochaby. Labirynt w kukurydzy. Zawiłe ścieżki, ślepe uliczki, zmyłki, dzikie zwierzęta. Rodzinna zabawa, trochę strachu, śmiechu i przygody. Otwarcie nastąpi w niedzielę, 17 lipca o godz. 13. Obowiązują bilety wstępu do Skansenu Ochaby. Tradycyjna Zagroda Rolna - Skansen Ochabyto największe na terenie Śląska Cieszyńskiego muzeum zabytków pochodzących z gospodarstw domowych, rolnych i rybackich.
 • 5. urodziny Centrum Kato, Katowice. Miejscówka z jedzeniem, piciem, imprezami i kinem na tarasach Spodka i zielonej łące Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ma już 5 lat. Urodziny potrwają do niedzieli 17 lipca. Program: 15.07 piątek – koncert Święty Bass, start 21.00, ŚWIĘTY BASS. Miły ATZ i Phunk'ill + DJ Noseblunt i Holoe (We Lecim), 16.07 sobota – hip-hopowe Jam Session, start 20.00, wystąpią m.in. FerbiNTE, 17.07 niedziela – impreza elektroniczna Szpas, start 16.00, line-up: Addy-Z, Holly Molly, LuLu Malina.
  Więcej: 5. urodziny Centrum Kato na tarasach Spodka i MCK. Atrakcje do niedzieli 17 lipca
 • Dzień Baniek Mydlanych i Dzień Kolorów, Jaworzno. W niedzielę 17 lipca na terenie GeoSfery od godz. 15 będzie wielka zabawa z bańkami. W programie: nieograniczona ilość darmowego płynu do baniek mydlanych, ogólnodostępne zestawy do baniek tak, aby każdy mógł stworzyć swoją wymarzoną bańkę, zamykanie w bańce mydlanej, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami, gość specjalny - Kicia Kocia. O 17.30 rozpocznie się Święto Kolorów, czyli wzajemne obrzucanie się kolorowymi proszkami. Wstęp na imprezy wolny.
Restauracja Przystań w latach 50.

Może Cię zainteresować:

Ulubiona miejscówka Jorga w WPKiW. Tak wyglądała restauracja Przystań za dawnych lat, gdy bywał w niej Jerzy Ziętek

Autor: Tomasz Borówka

10/07/2023

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon