Rozrywkowy ŚLĄZAG nie pozwoli Wam gnuśnieć w domu w weekend 15-17 lipca 2022

Przed nami półmetek pierwszego miesiąca wakacji. Zapowiada się fajna pogoda, taka nie za bardzo upalna. Więc jest idealna okazja, by wyrwać się z domu i pobyć na świeżym powietrzu. Sprawdźcie, jakie imprezy familijne, plenerowe i ogólnie - rozrywkowe - wybraliśmy dla Was na weekend 15-17 lipca 2022 roku.

Przed nami całkiem fajny weekend. Nie będzie upałów, ale deszczu też nie. Świetna pogoda, by pobawić się na jednej z wielu rozrywkowych i familijnych imprez, jakie odbędą się w naszym regionie w ten weekend.

Zobacz też: Kulturalny ŚLĄZAG na połowę lipca 2022. Koncerty, spektakle, pokazy filmów. Sprawdźcie

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 15-17 lipca 2022

 • I Festiwal Lawendy, Katowice. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się w sobotę 16 lipca 2022 roku. Wstęp jest wolny i bezpłatny. Impreza odbędzie się w Lawendowym Ogrodzie Katowic (ul. Ziołowa 43 - Ziołowa 43a, dzielnica Ochojec). Początek o godz. 10.00. W programie warsztaty, ognisko z muzyką etniczną w tle, joga na trawie, konsultacje ogrodnicze, olejkowe i zielarskie, live cooking.
  Więcej: I Festiwal Lawendy w Katowicach odbędzie się już w lipcu 2022. Sprawdź program imprezy
 • Barbórka w środku lata, Tarnowskie Góry. Jak co roku roku tarnogórzanie i przyjezdni spotykają się przez dwa dni, 16 i 17 lipca na Rynku, a w niedzielę też w Parku Kunszt. Na tarnogórskim Rynku czekać będą koncerty (od godz. 16), jarmark rękodzieła i pokaz tarnogórskiej oraz śląskiej mody. Wszystko będzie miało związek z Miastem Gwarków i regionem, choć niekoniecznie z górnictwem: będą orkiestry dęte, śląska muzyka folk w wykonaniu Adama Olesia, który wraca z kultowym projektem hurdu_hurdu, opolski zespół Zakuka, Śląsko Bajarka, a także śląski teatr i monodram "Rajcula Warzy" w najlepszym wydaniu. Ponadto czeka na Was tradycyjny już "Koncert na 100 pyrlików" na szynach kolejowych wraz z orkiestrą zagrać może każdy, kto przyniesie ze sobą ...młotek, pokaz mody tarnogórskiej i jarmark rękodzieła. Dla małych i dużych czekają wystawy, warsztaty i wykłady.
  Więcej: Barbórka w środku lata 2022. Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?
 • Zabrze Summer Festival. Impreza odbywa się w wakacyjne niedziele na parkingu Centrum Handlowego Platan w Zabrzu. Na pierwszy ogień pójdzie, w niedzielę 17 lipca, gwiazda disco polo Zenek Martyniuk z zespołem. Oprócz tego odbędzie się prezentacja drużyny Górnika Zabrze. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.
 • Festiwal Kubański vol.8, Bielsko-Biała. W sobotę 16 lipca od godz. 18 do 2 w nocy na Rynku szaleństwo kubańskich rytmów. W programie m.in. Kubańskie rytmy na żywo z dużej sceny od Cumbancheros, Hermano DJ CatZ i jego muzyczne uniesienia w porze późnej kolacji, Wygadany i szykowny konferansjer Padre Principal Ojciec Prowadzący Michał J. Sandecki, Salsa pod okiem i krokiem szkół tańca Corazon oraz DANCE#LOVEit, wypełniona po brzegi piniata, rozbijana pod czujnym nadzorem Słodowni.
 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12. Do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 odbywają się tu warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Są warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • VI Jurajski Festiwal Sztuki i Wina, Olsztyn. Wydarzenie odbędzie się niezmiennie w trzeci weekend lipca na rynku w Olsztynie. W tym roku Festiwal rozpocznie się już wieczorem w piątek i potrwa do niedzielnego popołudnia (15-17 lipca). W piątek otwarcie stoisk o godz. 16, w sobotę i niedzielę o 11.00. W programie koncerty (m.in. Muniek i Przyjaciele w niedzielę o 18.00) i wydarzenia towarzyszące.
 • Kubański wieczór taneczny z Jose Torresem, Chorzów. Impreza taneczna na Rynku odbędzie się w sobotę, 16 lipca.
 • Program wydarzenia: 17:00-19.00 koncert Jose Torres i pokaz taneczny, 19.00-21.00 - DJ Jorgito - nauka tańca i dyskoteka w klimacie latino. Ponadto strefa gastronomiczna. Wstęp wolny.

 • Ogród Śniadaniowy MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Po przerwie spowodowanej pandemią wróciła bardzo lubiana w Rudzie Śląskiej impreza rodzinna. Trzeci ogród już w sobotę 16 lipca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Piotra Niedurnego 69, Nowy Bytom) w godz. 11.00-13.00. Wśród atrakcji imprezy: English Best - gry i zabawy z językiem angielskim, Baśniogród – animacje dla dzieci, Janusz Urbański – modelowanie z zapałek, Józef Osmenda – prezentacja kolekcji akordeonów, Czytelnia pod chmurką – dla dzieci, Warsztaty plastyczne, Yves Rocher – porady kosmetyczne, losowanie nagród, diagnoza stanu skóry, Taniec w kręgu – Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz i Formacja "TiriTiri Tany", Warsztaty musicalowe – Stowarzyszenie MusicALL – wokalne i taneczne, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej – porady profilaktyczne, pokaz radiowozu, wizyta maskotki wiewiórki – Sierżant Rudej, Historie o dawnym rycerstwie /porady ogrodnicze – Państwo Celina i Eugeniusz Nawrat, Prezentacja stroju ludowego wraz z możliwością wykonania zdjęcia. Wstęp wolny.
  Więcej: Powraca Ogród Śniadaniowy MCK. Pierwsza familijna impreza plenerowa już 2 lipca
 • Wiślański Kabareton, Wisła. Wieczór pełen komedii i humoru, który odbędzie się w sobotę 16 lipca od godziny 18:00 na scenie Amfiteatru im. Stanisława Hadyny w parku Kopczyńskiego w Wiśle. Bawić nas będzie Formacja Chatelet oraz Duet Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć, czyli członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wstęp wolny.
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. W każdą sobotę wakacji od godz. 9 do 16 w Rosarium odbywa się impreza dla tych, którzy cenią sobie niespieszne delektowanie się weekendem. Są atrakcje, joga, warsztaty, stoiska z jedzeniem i piciem. Jest to również dobra impreza dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe. Wstęp wolny.
 • Otwarcie kukurydzianego labiryntu, Skansen Ochaby. Labirynt w kukurydzy. Zawiłe ścieżki, ślepe uliczki, zmyłki, dzikie zwierzęta. Rodzinna zabawa, trochę strachu, śmiechu i przygody. Otwarcie nastąpi w niedzielę, 17 lipca o godz. 13. Obowiązują bilety wstępu do Skansenu Ochaby. Tradycyjna Zagroda Rolna - Skansen Ochabyto największe na terenie Śląska Cieszyńskiego muzeum zabytków pochodzących z gospodarstw domowych, rolnych i rybackich.
 • 5. urodziny Centrum Kato, Katowice. Miejscówka z jedzeniem, piciem, imprezami i kinem na tarasach Spodka i zielonej łące Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ma już 5 lat. Urodziny potrwają do niedzieli 17 lipca. Program: 15.07 piątek – koncert Święty Bass, start 21.00, ŚWIĘTY BASS. Miły ATZ i Phunk'ill + DJ Noseblunt i Holoe (We Lecim), 16.07 sobota – hip-hopowe Jam Session, start 20.00, wystąpią m.in. FerbiNTE, 17.07 niedziela – impreza elektroniczna Szpas, start 16.00, line-up: Addy-Z, Holly Molly, LuLu Malina.
  Więcej: 5. urodziny Centrum Kato na tarasach Spodka i MCK. Atrakcje do niedzieli 17 lipca
 • Dzień Baniek Mydlanych i Dzień Kolorów, Jaworzno. W niedzielę 17 lipca na terenie GeoSfery od godz. 15 będzie wielka zabawa z bańkami. W programie: nieograniczona ilość darmowego płynu do baniek mydlanych, ogólnodostępne zestawy do baniek tak, aby każdy mógł stworzyć swoją wymarzoną bańkę, zamykanie w bańce mydlanej, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami, gość specjalny - Kicia Kocia. O 17.30 rozpocznie się Święto Kolorów, czyli wzajemne obrzucanie się kolorowymi proszkami. Wstęp na imprezy wolny.
Restauracja Przystań w latach 50.

Może Cię zainteresować:

Ulubiona miejscówka Jerzego Ziętka w WPKiW. Tak wyglądała restauracja Przystań za dawnych lat

Autor: Tomasz Borówka

13/07/2022

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

22/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na ostatni weekend wakacji 2022

Turniej rycerski w Zamku Ogrodzienieckim

Rozrywkowy ŚLĄZAG kusi fajnymi imprezami w weekend 19-21.08

Tattoo Konwent

Kulturalny ŚLĄZAG na przedostatni tydzień wakacji

Off Festiwal, edycja 2019

Kulturalny ŚLĄZAG na pierwszy weekend sierpnia 2022 roku

Olsztyn balony

Rozrywkowy ŚLĄZAG na czwarty weekend lipca poleca imprezy

Zamek Ogrodzieniec

Rozrywkowy ŚLAZAG na weekend od 8 do 10 lipca 2022

Święto Śląska

Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca się na weekend 1-3 lipca 2022