Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca imprezy na świetne zakończenie lipca. Wydarzenia familijne, plenerowe w weekend 29-31 lipca 2022

Jesteśmy prawie w środku wakacji. Przed nami ostatni weekend lipca. Warto go wykorzystać, by się nieco zabawić (oczywiście rozsądnie). A gdzie się bawić? Na to pytanie odpowiedź dajemy Wam poniżej. Sprawdźcie nasz przewodnik po najciekawszych imprezach plenerowych i familijnych w weekend 29-31 lipca 2022 r. nie tylko w aglomeracji, ale też nieco dalej, ale wciąż w woj. śląskim.

Ostatni weekend lipca zapowiada się bardzo ciekawie. W metropolii i nieco dalej, ale ciągle w naszym województwie, odbywa się wiele ciekawych imprez. Sprawdźcie też wydarzenia kulturalne w nadchodzący weekend: Kulturalny ŚLĄZAG na sam koniec lipca 2022. Koncerty, spektakle, pokazy od 29 do 31 lipca

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 29-31 lipca 2022

 • Tydzień Kultury Beskidzkiej, Wisła, Szczyrk, Żywiec, Istebna, Ujsoły. To wielki, międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Zapoczątkowany został skromnym z dzisiejszej perspektywy, ale jakże nośnym pomysłem działaczy kultury i miłośników folkloru z Wisły. To właśnie tam w 1964 roku TKB odbył się po raz pierwszy. Dziś nie tylko Wisła przyjmuje śpiewających i grających górali, ale też Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebna oraz czeski Jabłonków. Impreza trwa ponad tydzień, wliczając w to dwa weekendy. Na scenach występują zespoły nie tylko z Polski i ościennych krajów, ale też z egzotycznych. W tym roku gośćmi będą grupy m.in. z Kolumbii, Indii czy Republiki Zielonego Przylądka. Tydzień Kultury Beskidzkiej 2022 rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 7 sierpnia 2022 roku.
  Program w śląskich miejscowościach: Tydzień Kultury Beskidzkiej, największe polskie święto folkloru, zacznie się 30 lipca. Koncerty m.in. w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Istebnej

 • Odpust u Babci Anny, Katowice Nikiszowiec. To letnia edycja Jarmarku na Nikiszu. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 31 lipca, w godz. 10.00-20.00. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu. Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, dodatkowe atrakcje - dla dzieci i dorosłych oraz mała scena muzyczna.
  Więcej: Odpust U Babci Anny na Nikiszowcu odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2022
 • Jarmark Produktów Tradycyjnych, Park Śląski, Chorzów.
 • Jak nawarzyć sobie piwa, zrobić kozi ser i rozpoznać dobra wędlinę – tego m.in. dowiemy się podczas Jarmarku Produktów Tradycyjnych, który odbędzie się w skansenie w niedzielę 31 lipca od 12.00 do 17.00. Jarmarkowi będzie towarzyszyć, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W trakcie całego Jarmarku odbywać się będą występy zespołów folklorystycznych m.in. Kapeli Biesiadnej z Poraja, Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. Po raz pierwszy na scenie skansenu wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”. Dla najmłodszych gości muzeum Bajkowe Skarbki Śląska wystąpią z przedstawieniem „O zaczarowanym źródle”. Obowiązują bilety wstępu do skansenu.

 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12. Do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 odbywają się tu warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Są warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • Festyn rodzinny z okazji Święta Policji, Sosnowiec. W sobotę 30 lipca z okazji Święta Policji odbędzie się Festyn Rodzinny na terenie wokół Stawików organizowany przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu i Urząd Miejski w Sosnowcu. O godz. 13.00 na boisku bocznym przy ul. Kresowej rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Fundacją Rób Dobro a Służbami Mundurowymi. O godz. 15.00 na placu przed wejściem na Stadion Ludowy rozpocznie się festyn. Będzie można zobaczyć symulatory dachowania, roboty saperskie, pokaz umiejętności psów policyjnych i pokazy sprzętu. Zaplanowano konkursy i zabawy.
  Prawdziwym wydarzeniem będzie Aqua Warrior w Mundurach – czyli Sosnowieckie Mistrzostwa Służb Mundurowych na Aquatorze! Zawody te odbędą się na terenie Wake Zone Stawiki. Start o godz.18.00. Wstęp wolny.
 • Piknik integracyjny polsko-ukraiński, Katowice. Piknik Rodzinny odbędzie się 30 lipca (sobota) w godzinach 12.00-17.00 w trzech lokalizacjach: na placu Sławika i Antalla (plac przed Spodkiem), w Parku Powstańców Śląskich przy pomniku Powstań Śląskich, na terenie Żłobka Miejskiego przy ul. Uniwersyteckiej. W Strefie Zabaw, która będzie znajdowała się we wszystkich lokalizacjach pikniku, dla dzieci odbędą się m.in.: pokazy baniek mydlanych, ustawione zostaną dmuchańce i fotobudka. Poprowadzone zostaną zabawy z chustą Klanzy, gry i zabawy ruchowe dla rodzin.
  Więcej: Polsko-ukraiński integracyjny Piknik Rodzinny odbędzie się w Katowicach w sobotę 30 lipca
 • Piknik rodzinny i zwiedzanie wioski indiańskiej, Karchowice. W wiosce indiańskiej MC Bizon Karchowice (ul. Polna 6) w niedzielę 31 lipca w godz. 15-18 odbędzie się piknik. W programie: strzelanie z łuku, śpiewanie i tańce, przebywanie na łonie natury, poznawanie zwierząt i ich śladów, gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, nadawanie indiańskich imion. Wstęp i pobyt 3h na wiosce wraz z korzystaniem z całego -programu - 25 zł od osoby. Dzieci do lat 2 gratis. Grill udostępniony bezpłatnie. Można zabrać z sobą kocyk i termos z kawą i zrobić sobie piknik.
 • Letnie Disco dla Dzieci, Dąbrowa Górnicza. Na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III w sobotę 30 lipca o godz. 11.00 odbędzie się Mini Disco dla dzieci – zabawy taneczno-ruchowe, warsztaty wakacyjne z angielskiego, gra w bule, budowanie w piasku, wodne tatuaże, zabawy grupowe z chustą.
 • Ogród Śniadaniowy MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. To już ostatni ogród w tym sezonie. Odbędzie się w sobotę 30 lipca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Piotra Niedurnego 69, Nowy Bytom) w godz. 11.00-13.00. Wśród atrakcji imprezy: English Best – gry i zabawy z językiem angielskim, Baśniogród – animacje dla dzieci, Mary Kay – porady kosmetyczne, Janusz Urbański – modelowanie zapałek, Studio Movement – pilates, Warsztaty plastyczne, Akademia Piłkarska Boomerang, Hufiec ZHP – animacje dla dzieci, Novi Brand – warsztaty fotograficzne, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej – porady profilaktyczne, pokaz radiowozu, wizyta maskotki wiewiórki – Sierżant Rudej, Prezentacja stroju ludowego wraz z możliwością wykonania zdjęcia. Wstęp wolny.
  Więcej: Powraca Ogród Śniadaniowy MCK. Pierwsza familijna impreza plenerowa już 2 lipca
 • Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia, Świętochłowice. W ostatnią sobotę lipca można się pobawić na Zgodzie z Muzycznymi Spotkaniami Sąsiadów z Radiem Silesia, tuż przy Centrum Kultury Śląskiej na ulicy Krauzego 1. Wystąpią: Marian Makula, Frela Blue, Duet Romantica. Początek o 17:30. Nie ma określonej godziny dla występów poszczególnych artystów, gdyż często się zdarza, że wzajemnie przeplatają się na scenie, a czasem nawet tworzą duety. Imprezę poprowadzą jak zwykle Agnieszka Strzelczyk i Arkadiusz Wieczorek, a rozgrzeje nas Szwagier Damian Zespół Muzyczny. Wstęp wolny.
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. Uwaga, najbliższa edycja, 30 lipca, została odwołana ze względu na spodziewane opady deszczu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Moto Show Katowice

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend sierpnia 2022

Świerklaniec dożynki

Rozrywkowy ŚLĄZAG na pierwszy weekend września 2022

Wstyd LOT

Kulturalny ŚLĄZAG. Ciekawe imprezy na drugi weekend sierpnia

Kamp

AlterFest 2022 odbędzie się 29 i 30 lipca w Mysłowicach

Barbórka w środku lata

Rozrywkowy ŚLĄZAG na weekend 15-17 lipca 2022

TKB

Tydzień Kultury Beskidzkiej zacznie się 30 lipca 2022

Święto Śląska

Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca się na weekend 1-3 lipca 2022