Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca imprezy na świetne zakończenie lipca. Wydarzenia familijne, plenerowe w weekend 29-31 lipca 2022

Jesteśmy prawie w środku wakacji. Przed nami ostatni weekend lipca. Warto go wykorzystać, by się nieco zabawić (oczywiście rozsądnie). A gdzie się bawić? Na to pytanie odpowiedź dajemy Wam poniżej. Sprawdźcie nasz przewodnik po najciekawszych imprezach plenerowych i familijnych w weekend 29-31 lipca 2022 r. nie tylko w aglomeracji, ale też nieco dalej, ale wciąż w woj. śląskim.

Ostatni weekend lipca zapowiada się bardzo ciekawie. W metropolii i nieco dalej, ale ciągle w naszym województwie, odbywa się wiele ciekawych imprez. Sprawdźcie też wydarzenia kulturalne w nadchodzący weekend: Kulturalny ŚLĄZAG na sam koniec lipca 2022. Koncerty, spektakle, pokazy od 29 do 31 lipca

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 29-31 lipca 2022

 • Tydzień Kultury Beskidzkiej, Wisła, Szczyrk, Żywiec, Istebna, Ujsoły. To wielki, międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Zapoczątkowany został skromnym z dzisiejszej perspektywy, ale jakże nośnym pomysłem działaczy kultury i miłośników folkloru z Wisły. To właśnie tam w 1964 roku TKB odbył się po raz pierwszy. Dziś nie tylko Wisła przyjmuje śpiewających i grających górali, ale też Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebna oraz czeski Jabłonków. Impreza trwa ponad tydzień, wliczając w to dwa weekendy. Na scenach występują zespoły nie tylko z Polski i ościennych krajów, ale też z egzotycznych. W tym roku gośćmi będą grupy m.in. z Kolumbii, Indii czy Republiki Zielonego Przylądka. Tydzień Kultury Beskidzkiej 2022 rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 7 sierpnia 2022 roku.
  Program w śląskich miejscowościach: Tydzień Kultury Beskidzkiej, największe polskie święto folkloru, zacznie się 30 lipca. Koncerty m.in. w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Istebnej

 • Odpust u Babci Anny, Katowice Nikiszowiec. To letnia edycja Jarmarku na Nikiszu. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 31 lipca, w godz. 10.00-20.00. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz dzielnicy, miasta i regionu. Jednodniowe wydarzenie to przede wszystkim jarmark wysokiej jakości rękodzieła, któremu towarzyszą strefa gastro, dodatkowe atrakcje - dla dzieci i dorosłych oraz mała scena muzyczna.
  Więcej: Odpust U Babci Anny na Nikiszowcu odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2022
 • Jarmark Produktów Tradycyjnych, Park Śląski, Chorzów.
 • Jak nawarzyć sobie piwa, zrobić kozi ser i rozpoznać dobra wędlinę – tego m.in. dowiemy się podczas Jarmarku Produktów Tradycyjnych, który odbędzie się w skansenie w niedzielę 31 lipca od 12.00 do 17.00. Jarmarkowi będzie towarzyszyć, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W trakcie całego Jarmarku odbywać się będą występy zespołów folklorystycznych m.in. Kapeli Biesiadnej z Poraja, Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. Po raz pierwszy na scenie skansenu wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”. Dla najmłodszych gości muzeum Bajkowe Skarbki Śląska wystąpią z przedstawieniem „O zaczarowanym źródle”. Obowiązują bilety wstępu do skansenu.

 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12. Do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 odbywają się tu warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Są warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • Festyn rodzinny z okazji Święta Policji, Sosnowiec. W sobotę 30 lipca z okazji Święta Policji odbędzie się Festyn Rodzinny na terenie wokół Stawików organizowany przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu i Urząd Miejski w Sosnowcu. O godz. 13.00 na boisku bocznym przy ul. Kresowej rozegrany zostanie mecz piłki nożnej pomiędzy Fundacją Rób Dobro a Służbami Mundurowymi. O godz. 15.00 na placu przed wejściem na Stadion Ludowy rozpocznie się festyn. Będzie można zobaczyć symulatory dachowania, roboty saperskie, pokaz umiejętności psów policyjnych i pokazy sprzętu. Zaplanowano konkursy i zabawy.
  Prawdziwym wydarzeniem będzie Aqua Warrior w Mundurach – czyli Sosnowieckie Mistrzostwa Służb Mundurowych na Aquatorze! Zawody te odbędą się na terenie Wake Zone Stawiki. Start o godz.18.00. Wstęp wolny.
 • Piknik integracyjny polsko-ukraiński, Katowice. Piknik Rodzinny odbędzie się 30 lipca (sobota) w godzinach 12.00-17.00 w trzech lokalizacjach: na placu Sławika i Antalla (plac przed Spodkiem), w Parku Powstańców Śląskich przy pomniku Powstań Śląskich, na terenie Żłobka Miejskiego przy ul. Uniwersyteckiej. W Strefie Zabaw, która będzie znajdowała się we wszystkich lokalizacjach pikniku, dla dzieci odbędą się m.in.: pokazy baniek mydlanych, ustawione zostaną dmuchańce i fotobudka. Poprowadzone zostaną zabawy z chustą Klanzy, gry i zabawy ruchowe dla rodzin.
  Więcej: Polsko-ukraiński integracyjny Piknik Rodzinny odbędzie się w Katowicach w sobotę 30 lipca
 • Piknik rodzinny i zwiedzanie wioski indiańskiej, Karchowice. W wiosce indiańskiej MC Bizon Karchowice (ul. Polna 6) w niedzielę 31 lipca w godz. 15-18 odbędzie się piknik. W programie: strzelanie z łuku, śpiewanie i tańce, przebywanie na łonie natury, poznawanie zwierząt i ich śladów, gry i zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, nadawanie indiańskich imion. Wstęp i pobyt 3h na wiosce wraz z korzystaniem z całego -programu - 25 zł od osoby. Dzieci do lat 2 gratis. Grill udostępniony bezpłatnie. Można zabrać z sobą kocyk i termos z kawą i zrobić sobie piknik.
 • Letnie Disco dla Dzieci, Dąbrowa Górnicza. Na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III w sobotę 30 lipca o godz. 11.00 odbędzie się Mini Disco dla dzieci – zabawy taneczno-ruchowe, warsztaty wakacyjne z angielskiego, gra w bule, budowanie w piasku, wodne tatuaże, zabawy grupowe z chustą.
 • Ogród Śniadaniowy MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. To już ostatni ogród w tym sezonie. Odbędzie się w sobotę 30 lipca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Piotra Niedurnego 69, Nowy Bytom) w godz. 11.00-13.00. Wśród atrakcji imprezy: English Best – gry i zabawy z językiem angielskim, Baśniogród – animacje dla dzieci, Mary Kay – porady kosmetyczne, Janusz Urbański – modelowanie zapałek, Studio Movement – pilates, Warsztaty plastyczne, Akademia Piłkarska Boomerang, Hufiec ZHP – animacje dla dzieci, Novi Brand – warsztaty fotograficzne, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej – porady profilaktyczne, pokaz radiowozu, wizyta maskotki wiewiórki – Sierżant Rudej, Prezentacja stroju ludowego wraz z możliwością wykonania zdjęcia. Wstęp wolny.
  Więcej: Powraca Ogród Śniadaniowy MCK. Pierwsza familijna impreza plenerowa już 2 lipca
 • Muzyczne Spotkania Sąsiadów z Radiem Silesia, Świętochłowice. W ostatnią sobotę lipca można się pobawić na Zgodzie z Muzycznymi Spotkaniami Sąsiadów z Radiem Silesia, tuż przy Centrum Kultury Śląskiej na ulicy Krauzego 1. Wystąpią: Marian Makula, Frela Blue, Duet Romantica. Początek o 17:30. Nie ma określonej godziny dla występów poszczególnych artystów, gdyż często się zdarza, że wzajemnie przeplatają się na scenie, a czasem nawet tworzą duety. Imprezę poprowadzą jak zwykle Agnieszka Strzelczyk i Arkadiusz Wieczorek, a rozgrzeje nas Szwagier Damian Zespół Muzyczny. Wstęp wolny.
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. Uwaga, najbliższa edycja, 30 lipca, została odwołana ze względu na spodziewane opady deszczu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon