Rozrywkowy ŚLĄZAG poleca się na weekend 1-3 lipca 2022. Imprezy w plenerze, pikniki, wycieczki

Pierwszy weekend lipca zapowiada się szalenie, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. 1 lipca jeszcze upał, 2 lipca znacznie chłodniej i deszczowo, a w niedzielę 3 lipca całkiem ładnie. Mamy propozycje, jak fajnie i ciekawie spędzić ten weekend na rozrywkowych i krajoznawczych imprezach w plenerze.

Kiedy się bawić pod chmurką, jak nie w wakacje. Dlatego mamy dla Was propozycje fajnych imprez w plenerze, na których można się rozerwać z rodziną, ale też ze znajomymi.

Najciekawsze imprezy rozrywkowe i familijne w weekend 1-3 lipca 2022

 • Ogród Śniadaniowy MCK w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. Po przerwie spowodowanej pandemią wraca bardzo lubiana w Rudzie Śląskiej impreza rodzinna. Pierwszy ogród już w sobotę 2 lipca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (ul. Piotra Niedurnego 69, Nowy Bytom) w godz. 11.00-13.00. Wśród atrakcji pierwszej imprezy: Baśniogród – animacje dla dzieci, English Best – gry i zabawy z językiem angielskim, Czytelnia pod chmurką dla dzieci, Monika Czoik-Nowicka – spotkanie z autorką bajek i wierszy dla dzieci, Warsztaty taneczne – Formacja "Starszaki", Janusz Urbański – modelowanie z zapałek, Józef Osmenda – prezentacja kolekcji akordeonów, Warsztaty plastyczne, Akademia Piłkarska Boomerang, Hufiec ZHP - animacje dla dzieci, Malowanie twarzy dzieciom, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej – porady profilaktyczne, pokaz radiowozu, wizyta maskotki wiewiórki – Sierżant Rudej, Prezentacja stroju ludowego wraz z możliwością wykonania zdjęcia. Wstęp wolny.
  Więcej: Powraca Ogród Śniadaniowy MCK. Pierwsza familijna impreza plenerowa już 2 lipca
 • Piknik Artystyczny "Święto Śląska" w Koszęcinie. Trzydniowa impreza w parku przy siedzibie zespołu "Śląsk" w Koszęcinie. 1 lipca wieczorem zagrają Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej (godz. 18) i Zespół Pieśni i Tańca "Wisła" z Płocka (godz. 19). W sobotę i niedzielę impreza zacznie się już w południe, przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na scenie w sobotę 2 lipca wystąpią Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego wraz z solistami (godz. 16), zespół "Śląsk" (godz. 19.30 - koncert galowy), Boogie Boys (godz. 20.45). W niedzielę 3 lipca - od 16.00 Baboki, Wind Band, i o 19.30 gwiazda wieczoru - Sidney Polak. Wstęp na imprezy jest wolny.
 • 1. Święto Metropolii. Główną atrakcją wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 2 lipca, jest ponad 60 mikrowycieczek z przewodnikiem po miastach i miasteczkach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Program jest bardzo obszerny, a wycieczki - ciekawe. Na większość są konieczne zgłoszenia. Cała lista: kierunekgzm.pl.
  Więcej o wycieczkach, na które nie trzeba się wcześniej zgłosić: Mikrowyprawy z przewodnikiem w Święto Metropolii 2 lipca. 8 naciekawszych wycieczek po okolicy
  Zobacz też:
  Kierunek Chorzów. Mikrowyprawy w święto Metropolii
  Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Kulturalne wydarzenia z myślą o piekarzanach
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim. W każdą sobotę wakacji od godz. 9 do 16 w Rosarium odbywa się impreza dla tych, którzy cenią sobie niespieszne delektowanie się weekendem. Są atrakcje, joga, warsztaty, stoiska z jedzeniem i piciem. Jest to również dobra impreza dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe. Wstęp wolny.
 • Dzień Miodu w skansenie w Parku Śląskim. W niedzielę 3 lipca, w godzinach od 12.00 do 17.00 w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się wydarzenie plenerowe pt. "Dzień Miodu". W tym dniu będzie okazja by poznać tradycje pszczelarskie na Śląsku, dowiedzieć się o szerokich możliwościach zastosowania miodu, a także spróbować wyrobów pszczelarskich. Obowiązują bilety wstępu do skansenu (normalny 15 zł, ulgowy 10 zł).
 • Impreza Picnic Lil Beskid na lotnisku Aleksandrowice w Bielsku-Białej. 3 dni zabawy. 1 i 3 lipca wstęp wolny. 2 lipca - na RAP Imprezę wstęp jest biletowany. Na scenie wystąpią: Dudek 56
  Ruskiefajki, Floral Bugs, Sigma NGWM, Oloskunk, Major SPZ, EPIS DYM KNF, TEDE, Dawid Obserwator.
 • II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Wisła. Od piątku do niedzieli 1-3 lipca na teren Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Jonidło. Kilkuset wystawców z różnych krajów przyjedzie do Wisły, aby rywalizować o tytuł championów w poszczególnych kategoriach. - Tyle przepięknych ras w jednym miejscu i jednym czasie, to nie lada gratka! Warto się wybrać całymi rodzinami – dzieci z pewnością będą zachwycone. Wystawa dostępna będzie w godzinach od 10:00 do 17:00, a wstęp jest całkowicie bezpłatny – zachęca Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w wiślańskim urzędzie miejskim.
 • VII Rajd Pojazdów Zabytkowych "RETRO PRL", Wisła. Przez cały dzień główny plac Wisły utrzymany będzie w stylu PRL, gdyż będzie tam wystawa sprzętów z minionej epoki, pokazy zabytkowych rowerów, gry, zabawy, konkursy. Na scenie zagrają i zaśpiewają dla zgromadzonych Sandra Rugała a następnie zespół Holeviaters, a całość zakończy dancing z DJ-em. Początek o godz. 12:00. Wstęp wolny.
 • Festiwal „Polska od Kuchni”, Jaworzno. W niedzielę 3 lipca na Plantach w Jaworznie ma zostać zaprezentowane bogactwo kulinarne i kulturowe ziemi śląskiej. Uczestnicy mogą liczyć na przepyszne jedzenie, porządną dawkę wiedzy na temat tradycji miasta i okolic, atrakcje dla całej rodziny, dobrą zabawę i ciekawe konkursy z nagrodami. W niedzielnym programie przewidziane są m.in. rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, wybory Miss Wdzięku oraz koncert zespołu Horyzonty. Gościem festiwalu i pokazu kulinarnego połączonego z degustacją będzie autorytet kulinarny – Kuba Steuermark.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon