Rozrywkowy ŚLĄZAG przekona Was, żeby nie siedzieć w domu w pierwszy weekend sierpnia, 5-7.08 2022

Ostatni miesiąc wakacji nie daje odpocząć na laubie. Jest tyle imprez dla dzieci i dorosłych w aglomeracji i trochę dalej, że aż żal nie skorzystać. Podpowiadamy, jakie warto wybrać w weekend od 5 do 7 sierpnia 2022 r.

Pierwszy weekend sierpnia nie da nam się nudzić. Imprez wszelakich jest zatrzęsienie. Sprawdźcie też wydarzenia kulturalne w nadchodzący weekend: Kulturalny ŚLĄZAG na pierwszy weekend sierpnia 2022 roku. Festiwale, koncerty światowych gwiazd i inne wydarzenia na poziomie

Wydarzenia rozrywkowe i familijne w weekend 5-7 sierpnia 2022

 • Moto Show Katowice, Muchowiec. Na terenie lotniska na Muchowcu w niedzielę 7 sierpnia odbędzie się wielka impreza dla fanów motoryzacji. W programie m.in. Mistrzostwa Polski na 1/8 mili, zawody Wrak Race oraz Wrak Taxi, pokazy driftu, wystawa pojazdów modyfikowanych i miasteczko zabawy dla dzieci. Impreza odbędzie się w godzinach 10.00-18.00. Bilety kosztują 40 zł, można je kupić również przez internet. Dzieci do lat 10., osoby niepełnosprawne, a także osoby po 65. roku życia - wstęp wolny.
  Więcej: Moto Show Katowice 7 sierpnia 2022 na Muchowcu. Tuning, wyścigi, motocykle, auta zabytkowe. Słowem, raj dla miłośników motoryzacji
 • Tydzień Kultury Beskidzkiej, Wisła, Szczyrk, Żywiec, Istebna, Ujsoły. Ostatni weekend wielkiego, międzynarodowego festiwalu folklorystycznego. Zapoczątkowany został skromnym z dzisiejszej perspektywy, ale jakże nośnym pomysłem działaczy kultury i miłośników folkloru z Wisły. To właśnie tam w 1964 roku TKB odbył się po raz pierwszy. Dziś nie tylko Wisła przyjmuje śpiewających i grających górali, ale też Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebna oraz czeski Jabłonków. Impreza trwa ponad tydzień, wliczając w to dwa weekendy. Na scenach występują zespoły nie tylko z Polski i ościennych krajów, ale też z egzotycznych. W tym roku gośćmi będą grupy m.in. z Kolumbii, Indii czy Republiki Zielonego Przylądka. Tydzień Kultury Beskidzkiej 2022 zakończy się 7 sierpnia 2022 roku.
  Program w śląskich miejscowościach: Tydzień Kultury Beskidzkiej, największe polskie święto folkloru, zacznie się 30 lipca. Koncerty m.in. w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Istebnej
 • Potańcówka pod Teatrem Śląskim, Katowice. W sobotnie wieczory sierpnia można potańczyć na Rynku pod Teatrem. W tę sobotę - muzyka francusko-włoska. Początek o godz. 20. Wstęp wolny.
  Więcej: Sobotnie potańcówki na Rynku przed Teatrem Śląskim w Katowicach. Pierwsza już 6 sierpnia
 • 1. Dąbrowski Lotny Festiwal Piwa, Dąbrowa Górnicza. Od 5 do 7 sierpnia na terenie Fabryki Pełnej Życia odbędzie się piwna impreza. Oprócz licznych rzemieślniczych browarów na festiwalu pojawią się też strefy: Wina, Jedyna w Swoim Rodzaju, Dobrego Smaku. Będą też degustacje i liczne konkursy z narodami.
  Godziny otwarcia: Piątek - 15:00 - 22:00, Sobota - 12:00 - 22:00, Niedziela - 12:00 - 20:00. Wstęp wolny.
 • Dzień Baniek Mydlanych i Święto Kolorów, Bytom. W Parku Kachla od 15 będzie Święto Baniek Mydlanych, a o 17.30 zacznie się Święto Kolorów. W programie pierwszej imprezy m.in. nieograniczona ilość darmowego płynu do baniek mydlanych, ogólnodostępne zestawy do baniek tak, aby każdy mógł stworzyć swoją wymarzoną bańkę, zamykanie w bańce mydlanej, najróżniejsze akcesoria do baniek mydlanych, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami, kolorowe słodkości, gość specjalny - Kicia Kocia.
 • XII Śląskie Dni Miodu, Pszczyna. W sobotę i niedzielę 6 i 7 sierpnia na Rynku w Pszczynie będzie słodko, ciekawie i muzycznie. Wykłady, koncerty, gry i zabawy dla dzieci, wieczorny seans filmowy oraz oczywiście stoiska z wyrobami pszczelimi. Całość poprowadzi Jacek Kobyliński. Wstęp wolny.
 • O zbożach, chlebie i ziołach – dożynki 2022, skansen, Park Śląski, Chorzów. W sobotę 6 sierpnia w godzinach 12.00-17.00 w skansenie odbędzie się impreza plenerowa „O zbożach, chlebie i ziołach”. W trakcie imprezy będzie można spróbować swoich sił w mieleniu zboża żarnami, młócenia cepami oraz przyjrzeć się pracy wialni, a to wszystko na interaktywnej wystawie „Młynarstwo” w spichlerzu z Warszowic. Będzie też okazja zwiedzić Młyn z Imielina i posłuchać o dawnych młynach w województwie śląskim. Obrzęd dożynkowy tradycyjnie już odtworzy Zespół Regionalny Bojszowianie. Na scenie zagra kapela góralska „Cóż to” oraz zespół dziecięcy „Jaferki”. Teatr Bajkowe Skarbki Śląska zaprosi najmłodszych na przedstawienie „W gospodarstwie cioci Wandy”. Imprezę poprowadzi Marcin Janota. Obowiązują bilety wstępu do skansenu.
 • Arena Moto Show, Gliwice. Na parkingu przed Parkiem Handlowym Arena w sobotę 6 sierpnia od godz. 12.00 do 18.00 odbędzie się to wydarzenie dla fanów motoryzacji. Gościem specjalnym będzie Karolina Pilarczyk – podwójna mistrzyni Europy w driftingu, jedna z najbardziej znanych na świecie zawodniczek motorsportu i pierwsza kobieta w Polsce, która zdobyła profesjonalną licencję driftingową. Będzie można na żywo śledzić pokazy driftu w wykonaniu Karoliny oraz ekipy z Nocnej Jazdy Gliwice. Będzie też prezentacja nowych modeli samochodów. Powstanie ogromne, dmuchane miasteczko. Strefa Trike & Bike - możliwość jazdy trójkołowcami dla dzieci i młodzieży, Strefa Wypożyczalni Samochodzik - możliwość wypożyczenia autek elektrycznych, Strefa Modelmanii - wyścigowy tor samochodowy w skali 1:10 / wyścigi profesjonalnymi modelami zdalnie sterowanymi RC, Strefa Grupa Cargo - symulator dachowania, Strefa zlotu - samochody tuningowe, motory, samochodowe zabytkowe. Wstęp wolny.
 • Warsztaty "Letnia Szkoła kultur i tradycji" Park 12C Sztolni Królowa Luiza, Zabrze, ul. Mochnackiego 12. Do 3 września w każdą sobotę w godz. 13-18 odbywają się tu warsztaty ,,Mosty. Letnia szkoła kultur i tradycji"" - czyli cykl letnich, bezpłatnych spotkań skierowanych do rodzin z dziećmi z Polski i Ukrainy. Są warsztaty kreatywne, muzyczno-ruchowe i językowe. Wstęp wolny.
 • Festiwal Baniek Mydlanych z Kicią Kocią i Święto Kolorów, Gliwice. Na parkingu CH Europa Centralna w sobotę, 6 sierpnia o godz. 15. Będą bańkowe zabawy, tysiące małych baniek, konkursy z nagrodami, akcesoria do puszczania baniek, kolorowe łakocie i granity, dmuchańce i eurobungee. Wstęp wolny. O godz. 17.30 zacznie się tu święto kolorów.
 • Sobotnia Parada Hitów, Mysłowice. W sobotę 6 sierpnia w Parku Zamkowym w Mysłowicach odbędzie się ostatni koncert z cyklu "Sobotnia Parada Hitów". Od godz. 16 gry i zabawy dla dzieci. Następnie publiczność będzie mogła bawić przy koncercie Zespołu Frakcja i Zespołu Bez Nazwy. Sobotni wieczór zakończy Damian Holecki. Wstęp jest wolny. Imprezę poprowadzi Marcin Skalski.
 • Holi Święto Kolorów, Sosnowiec. Impreza odbędzie się przy wejściu głównym Stadionu Ludowego w niedzielę 7 sierpnia. 9 kolorów proszków (proszki są dodatkowo płatne), kolorowa wata cukrowa, kolorowe okulary, bazooki CO2, muzyka. Początek o godz. 15. Wstęp wolny.
 • Śniadanie na trawie w Rosarium w Parku Śląskim, Chorzów. W każdą sobotę wakacji od godz. 9 do 16 w Rosarium odbywa się impreza dla tych, którzy cenią sobie niespieszne delektowanie się weekendem. Są atrakcje, joga, warsztaty, stoiska z jedzeniem i piciem. Jest to również dobra impreza dla rodziców z dziećmi – zajęcia plastyczne, animacje, konkursy z nagrodami, zajęcia sportowe. Wstęp wolny.
Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Dubaju

Może Cię zainteresować:

Red Bullowi spodobało się w Katowicach. Zorganizuje u nas zawody w samochodowym drifcie - Red Bull Car Park Drift

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Fest Festival 2021

Może Cię zainteresować:

Przed nami 4 dni muzycznych wrażeń. Fest Festival rusza już w najbliższą środę w Parku Śląskim

Autor: Martyna Urban

04/08/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon