Zaczyna się remont na autostradzie A4 w rejonie węzła „Ostropa” w Gliwicach

Od poniedziałku (15 maja 2023 r.) rozpoczyna się remont nawierzchni autostrady A4 w rejonie węzła „Ostropa”. Aby można przeprowadzić te prace, zmieniona została organizacja ruchu na odcinku o długości ponad 6 km. Same roboty mają być prowadzone do końca lipca.

GDDKiA
Autostrada A4

Prace remontowe na odcinku blisko 4,5 km w rejonie węzła „Ostropa” w Gliwicach obejmą jezdnię w kierunku Katowic oraz dwie łącznice (zjazdowa i wyjazdowa jezdni w kierunku na Katowice). Zakres prac będzie zróżnicowany w zależności od miejsca, ale jedno będzie wspólne – na całej szerokości jezdni zostanie wymieniona nawierzchnia. Jak zapowiadają drogowcy, prace remontowe będą trwać do 30 lipca.

Na czas remontu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie węzła. Jezdnię w stronę Wrocławia podzielono w ten sposób, że dwoma pasami ruch po staremu będzie się odbywać w kierunku Wrocławia, a jednym (lewym) w kierunku Katowic.

Z kolei na jezdni w kierunku Katowic prace najpierw obejmą wymianę nawierzchni na pasie prawym (kierowcy będą korzystać z lewego), a po ich zakończeniu ruch zostanie przeniesiony na wyremontowany pas, co umożliwi wykonanie remontu na drugim pasie. W sumie, podczas remontu kierowcy będą dysponowali dwoma pasami w każdym kierunku. Muszą pamiętać o tym, że obowiązywać będzie ograniczenie prędkości - na większości odcinka do 80 km/h, a w miejscach newralgicznych do 60 km/h.

Schemat organizacji ruchu na A4 na czas remontu
Schemat organizacji ruchu na A4 na czas remontu. Mat. GDDKiA

Na czas remontu łącznic wjazdowych i zjazdowych na Katowice węzła Gliwice Ostropa zostanie wprowadzony objazd poprzez węzły Kleszczów i Gliwice Sośnica.

Autostrada A1 Ministrowie i premier

Może Cię zainteresować:

Autostradą A1 można mknąć „z pełną prędkością” - mówi minister. A kiedy ostatnio na Śląsku minister był?

Autor: Michał Wroński

12/05/2023

Budowa drogi na Równicę

Może Cię zainteresować:

Historia na zdjęciu: budowa drogi na Równicę w latach międzywojennych. Nazywano ją autostradą

Autor: Tomasz Borówka

21/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon