Samorządy wypłacają już pieniądze na dodatek węglowy. Dotarła kasa od rządu

Pieniądze na wypłatę dodatku węglowego wpłynęły w końcu na konta samorządów. Dziś (22 września 2022 r.) pierwsze przelewy powinny trafić do mieszkańców.

Węgiel

Wypłaty dodatku węglowego miały ruszyć w poniedziałek, 19 września. Miały, ale na kontach samorządów było pusto. Rząd nie przekazał środków. Pierwsze wpłynęły dopiero w środę, 21 września, późnym popołudniem. Poinformował o tym m.in. prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

- Urząd Miejski przekazał już pieniądze na konto MOPR. Dzisiaj MOPR zrealizuje przelewy w wysokości 3 tys. zł do 6569 osób, które złożyły wnioski w sierpniu i wrześniu a ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. Realizacja złożonych w późniejszym terminie oraz wymagających uzupełnień wniosków będzie możliwa, kiedy otrzymamy kolejną pulę środków na wypłaty – tłumaczy prezydent Wołosz.

Pierwsze przelewy dziś trafią na konta mieszkańców

Także w Sosnowcu informują, że na konto magistratu wpłynęło blisko 15 mln zł, co pozwoli na wypłatę dodatków dla blisko 5 tys. osób. W ciągu 24 godzin przelewy dotrą do pierwszych osób, spośród 1800 pozytywnie zweryfikowanych.

- Od kilku dni aż huczało, że nie ma pieniędzy na dodatek węglowy. Choć byliśmy gotowi do wypłat, obiecanych pieniędzy od rządu nie było. Zdenerwowanie mieszkańców sięgało zenitu. Pracownicy MOPS kilkakrotnie padali ofiarą hejtu, a nawet agresji, choć nie są przecież niczemu winni – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Pierwszą transzę środków na dodatek węglowy otrzymały także Katowice, to 12 mln zł. - Dzisiaj ruszą wypłaty dla ponad 600 pozytywnie zweryfikowanych wniosków - podała Ewa Lipka,

zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice. Pieniądze są już także m.in. na koncie Urzędu Miasta w Tychach. Tam wypłaty dodatku węglowego ruszą od jutra.

Wołosz

Może Cię zainteresować:

Mariusz Wołosz: Dodatek węglowy? Będziemy sprawdzać, czy ludzie nie oszukują i faktycznie mają piece

Autor: Arkadiusz Nauka

20/09/2022

Dodatek węglowy Bytom

Może Cię zainteresować:

Bez rządowej dotacji miasta nie wypłacą dodatków węglowych. Pieniędzy nie będzie?

Autor: Michał Wroński

16/09/2022

Kiedy dodatek weglowy

Może Cię zainteresować:

Pieniędzy na dodatek węglowy wciąż nie ma w gminach. Wojewoda czeka na ruch rządu

Autor: Michał Wroński

15/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon