Ryanair uruchomił z lotniska w Pyrzowicach pięć nowych tras, jest też dodatkowy samolot. Latem w sumie 20 kierunków

Irlandzka, niskokosztowa linia lotnicza Ryanair uruchomiła pięć nowych tras z Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” im. Wojciecha Korfantego. Liczba samolotów Ryanaira bazujących w Pyrzowicach została zwiększona do trzech.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Pyrzowice: Ryanair zainaugurował loty na pięciu nowych trasach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Ryanair w drugiej połowie kwietnia uruchomił pięć nowych tras, które połączyły Katowice Airport z chorwackim Zadarem, hiszpańskim Alicante, Maltą oraz Bari i Rzymem-Fiumicino we Włoszech. W pyrzowickiej bazie Ryanaira pojawił się dodatkowy, trzeci samolot – Boeing 737-800NG.

Nowe trasy obsługiwane są przez cały tydzień

Nowe połączenia z Pyrzowic irlandzki przewoźnik uruchomił w trzecim tygodniu kwietnia. W poniedziałek, 15 kwietnia, odbył się pierwszy lot z Katowice Airport do Rzymu-Fiumicino, a także na Maltę. Loty na obu trasach są dostępne trzy razy w tygodniu: do Rzymu można polecieć w poniedziałki, czwartki oraz niedziele, zaś na Maltę – w poniedziałki, środy oraz soboty.

Z kolei we wtorek, 16 kwietnia, Ryanair zainaugurował loty z Pyrzowic do Bari. Trasa jest obsługiwana dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty. Dzień później, w środę, Ryanair obsłużył pierwszy lot do Zadaru. Loty w tym kierunku odbywają się w poniedziałki, środy oraz niedziele. Ostatnie nowe połączenie – do Alicante – zostało uruchomione w piątek, 19 kwietnia i jest realizowane dwa razy w tygodniu – w piątki właśnie, a także w niedziele.

Ryanair zwiększa przewozy w ruchu regularnym

Dodajmy, że w sezonie „Lato 2024” Ryanair lata z Pyrzowic na 20 trasach regularnych do 11 państw. Siatka połączeń irlandzkiego przewoźnika w Katowice Airport obejmuje loty do Bułgarii (Warna), Chorwacji (Pula, Zadar), na Cypr (Pafos), do Grecji (Ateny), Hiszpanii (Alicante), na Maltę, do Irlandii (Dublin), Niemiec (Dortmund), Norwegii (Oslo-Gardermoen), Wielkiej Brytanii (Londyn-Stansted, Manchester) oraz do Włoch (Alghero, Bari, Forli, Katania, Mediolan-Bergamo, Rzym-Fiumicino, Trapani, Wenecja-Treviso).

– Cieszymy się, że Ryanair z powodzeniem zainaugurował pięć nowych tras z Katowice Airport – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki zarządzającej lotniskiem w Pyrzowicach. – Obserwujemy duże zainteresowanie wszystkimi nowymi kierunkami, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. W tym roku irlandzki przewoźnik zdecydowanie zwiększy swoje przewozy w ruchu regularnym z katowickiego lotniska. Między innymi dzięki temu spodziewamy się obsłużyć rekordowe ponad 6 mln podróżnych w całym 2024 roku.
Lotnisko w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Dodatkowy samolot, 5 nowych tras, ponad 800 miejsc pracy. Ryanair inwestuje w Pyrzowicach

Autor: Grzegorz Lisiecki

05/03/2024

Marzec 2024 Pyrzowice

Może Cię zainteresować:

Katowice Airport: rekordowy marzec i najlepszy pierwszy kwartał w historii lotniska. „Spodziewamy się zamknąć 2024 rok wynikiem ponad 6 mln obsłużonych podróżnych”

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/04/2024

Od 31 marca obowiązywać będzie rozkład Lato 2024 w Katowice Airport

Może Cię zainteresować:

Katowice Airport: 106 kierunków, 86 lotnisk, 30 państw w rozkładzie „Lato 2024”. To będzie rekordowy sezon w Pyrzowicach

Autor: Grzegorz Lisiecki

28/03/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon