Rybnik. Uczniowi na lekcji wybuchł plecak. Ze szkoły ewakuowano 250 osób

W jednej ze szkół w Rybniku podczas lekcji doszło do eksplozji plecaka. Rybnik. Dyrekcja szkoły zarządziła ewakuację uczniów oraz personelu. Na miejsce skierowano straż pożarną oraz policjantów z rybnickiej komendy.

Pexels pixabay 159844

Do nietypowej, ale potencjalnie bardzo groźnej sytuacji doszło w jednej z rybnickich szkół podstawowych. Podczas zajęć lekcyjnych nastąpiła eksplozja plecaka. Huk był ogromny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dyrekcja szkoły zarządziła jednak ewakuację placówki, a na miejscu zjawili się policjanci oraz straż pożarna.

- Ze szkoły ewakuowano 225 dzieci oraz 31 osób personelu. Ustalono, że w plecaku jednego z uczniów wybuchł tzw. powerbank, który był prawdopodobnie podłączony do telefonu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy - poinformowała rybnicka policja

Wciąż nie wiadomo dlaczego urządzenia ładujące wybuchło w plecaku ucznia. Prawdopodobnie urządzenie uległo awarii w wyniku przegrzania. Uczeń musiał ładować swój telefon zbyt długo. Świadkowie zdarzenia mówią, że dźwięk towarzyszący eksplozji przypominał wybuch petardy. Na szczęście skończyło się na strachu i nikt nie ucierpiał.


Cieszymy się, że przeczytałeś nasz tekst do końca. Mamy nadzieję, że Ci się spodobał. Przygotowanie takich materiałów wymaga mnóstwo pracy i czasu od autorów. Chcemy, żeby zawsze były dostępne dla Was za darmo, jednak aby mogło tak pozostać, potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań patronem Ślązaga na Patronite.pl i dołóż swoją cegiełkę do rozwoju dobrego dziennikarstwa w regionie.

Chaos reklamowy w Rybniku

Może Cię zainteresować:

Rybnik zamierza rozprawić się z chaosem reklamowym. Urzędnicy zapowiadają kontrole

Autor: Patryk Osadnik

26/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie