Salon Bugatti powstanie w Katowicach. Za sąsiadów będzie miał Ferrari, Maserati i Koenigsegga

Katowice stają się polską stolicą ultraluksusowych i ultraszybkich samochodów. Po salonie Ferrari, Maserati i Koenigsegg, będzie tu też showroom włoskiej marki Bugatti. Pierwszy egzemplarz wozu tej francuskiej marki, Bugatti Chiron Super Sport, jest już w Katowicach. Auta tej marki kosztują od 15 mln zł wzwyż.

Nowy, a zarazem pierwszy i jedyny salon samochodowy marki Bugatti, będzie w Katowicach.

Showroom marki Bugatti powstanie w Katowicach

Śląski dealer samochodowy, wywodząca się z Katowic Grupa Pietrzak właśnie ogłosiła, że została oficjalnym dealerem oraz importerem marki Bugatti na Polskę, "tym samym rozszerzając obecność marki Bugatti w Europie".

Grupa Pietrzak, dowodzona przez Bogdana Pietrzaka i jego żonę Beatę, która zaczynała 25 lat temu od przedstawicielstwa Renault w Katowicach, ma już doświadczenie w handlu luksusowymi samochodami. Za ten segment jest odpowiedzialny syn Pietrzaków, Jakub.

Katowice polską stolicą luksusowych aut?

Katowicka firma jest oficjalnym dealerem na Polskę takich marek jak Ferrari, Maserati i Koenigsegg. Salon z tymi autami, połączony z włoską restauracją i showroomem La Squadra, znajduje się przy ul. Bocheńskiego w Katowicach. To tam powstał na początku, w 2013 roku, nieduży, bo liczący 125 m2 butikowy salon Ferrari. W latach 2014-2015 obiekt został rozbudowany i jego powierzchnia zwiększyła się kilkukrotnie. Na dole są salony luksusowych marek i restauracja, u góry - biura Grupy Pietrzak. Do marki Ferrari dołączyło też włoskie Maserati, a później szwedzki Koenigsegg.

Teraz przyszła kolej na kolejną markę - francuskie hipersamochody Bugatti. Grupa Pietrzak otworzy showroom tej marki w Katowicach. W mieście jest już pierwszy, pokazowy samochód Bugatti Chiron.

Hipersamochody sportowe

Bugatti założył w 1903 roku Ettore Bugatti, urodzony w Mediolanie projektant i konstruktor pojazdów. Od początku były to sportowe samochody, często wykorzystywane do wyścigów. Centrala marki znajduje się w historycznej posiadłości Bugattich Château St. Jean w Molsheim (dziś Francja, w 1903 - teren Cesarstwa Niemieckiego). W 1963 roku Bugatti zostało kupione i włączone w strukturę hiszpańskiego Hispano-Suiza, który w 2016 r. zmienił nazwę na Safran Transmission Systems.

Co ciekawe, pierwsze modele bugatti pojawiły się w Polsce już w latach 20. XX wieku. Jeździli nimi tacy kierowcy rajdowi jak Maurycy Potocki i Wacław Kasza. W ostatnich latach pojawiały się też egzemplarze Bugatti w Polsce, ale tylko pojedyncze.

Izery pokazano w 2020 roku

Może Cię zainteresować:

Sprawdzamy, co słychać w sprawie Izery, pierwszego polskiego samochodu elektrycznego. Jest inwestor zastępczy i planista zakładu, ale co z samą fabryką? I platformą dla auta?

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/05/2022

Wojciech Sokołowski

Może Cię zainteresować:

Od Ferrari 595 Daytona i Spada Codatronca po wyścigowe Fiesty i... „niewidzialny” czołg. Tak robi się karierę w branży motoryzacyjnej. A wszystko zaczęło się w Gliwicach

Autor: Grzegorz Lisiecki

02/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon