"Sami Swoi 2" już wkrótce na ekranach kin. Sceny przejazdu pociągiem na Ziemie Odzyskane nakręcono na Śląsku

„Jak cię granatem podrzucę, to od razu go z góry zobaczysz!” „A to chwost złodziejski!” „To już czwarta wojna w moim życiu, w tym dwie światowe!” - to tylko kilka słynnych tekstów pochodzących z kultowej komedii "Sami Swoi", która doczekała się kolejnej części. Sceny prequelu w reżyserii Artura Żmijewskiego były kręcone na Śląsku, a dokładniej w Pyskowicach.

"Sami Swoi. Początek" sceny prequelu kręcono na Śląsku

Pod koniec maja koproducenci prequelu kultowej komedii pochodzącej z lat 60. ogłosili, że doczeka się ona kolejnej części. "Sami Swoi. Początek" ukaże się na ekranach kin na przełomie 2023 i 2024 roku. Twórcy chcą opowiedzieć o losach zwaśnionych rodzin przed ich przyjazdem do Lubomierza. Dotychczas sceny kręcone były między innymi w Parku Etnograficznym w Tokarni położonej w województwie świętokrzyskim oraz na Świętym Krzyżu.

Tym razem ekipa filmowa zawitała na Śląsk. Urząd Miejski w Pyskowicach pochwalił się, że w mieście pojawili się nietypowi goście. - To właśnie ekipa filmowa tej produkcji z Arturem Żmijewskim na czele pojawiła się w Pyskowicach w miniony wtorek (20 czerwca), aby nakręcić sceny przejazdu pociągiem na Ziemie Odzyskane i postoje. Zobaczcie jak to wyglądało "od kuchni" - poinformował magistrat.

W rolę Kargula wcieli się aktor z Mikołowa

Przypomnijmy, że w prequelu kultowej komedii nie zabraknie śląskiego "pierwiastka". W rolę głównych aktorów, czyli Kazimierza Pawlaka wcieli się Adam Bobik, natomiast Władysława Kargula zagra Karol Dziuba, pochodzący z Mikołowa. 32-letni aktor zagrał dotąd w filmach takich jak: "Zenek" (Rysiek), "Święta inaczej" (Wiktor), czy "O mnie się nie martw" (Tomek Podhalski).

- Spotkaliśmy się na castingu i od razu znienawidziliśmy się, i tak dostaliśmy te role - mówili aktorzy podczas dnia otwartego, który odbył się 29 maja. - Dobrze wiemy, że każda część jest kultowa i byłoby to z góry skazane na porażkę. Chcemy oczywiście zagrać najlepiej, jak potrafimy i mamy nadzieję, że dostarczymy dużo rozrywki oraz wzruszeń - dodali.

Natomiast reżyser, Artur Żmijewski już na początku produkcji podkreślił, że nie zamierza konkurować z trylogią, ponieważ prequel będzie odrębną częścią. - Nasz film opowiada o kilkudziesięciu latach życia Pawlaków i Karguli w Krużewnikach, czyli w miejscu mitycznym, o którym się mówi w trylogii, ale jest pokazywany szczątkowo - tłumaczył.

W obsadzie nie mogło zabraknąć, takich aktorów jak: Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka czy Anna Dymna. Oprócz tego w nowej części zobaczymy również Wojciecha Malajkata, Janusza Chabiora, Adama Ferencego i Paulinę Gałązkę.

Sami Swoi powracają na ekrany kin

Może Cię zainteresować:

"Sami Swoi" powracają. W prequelu kultowej trylogii w rolę Kargula wcieli się aktor z Mikołowa

Autor: Martyna Urban

30/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon