Sierpień 2023 najlepszym miesiącem w historii lotniska w Pyrzowicach. We wrześniu będzie 4-milionowy pasażer!

W sierpniu z siatki połączeń Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” skorzystało aż 776 052 pasażerów. A to oznacza, że był to najlepszy miesiąc w historii lotniska w Pyrzowicach. O prawie 20 tys. podróżnych pobity został dotychczasowy najlepszy wynik – z lipca.

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
W sierpniu w Pyrzowicach padł kolejny rekord

To świetny rok dla Katowice Airport – padają kolejne dobowe, miesięczne i kwartalne rekordy w liczbie obsłużonych pasażerów. Przypomnijmy, że zgodnie z prognozami, w tym roku w Pyrzowicach ma zostać obsłużonych około 5,4 miliona podróżnych. Będzie to, rzecz jasna, najlepszy wynik w historii katowickiego lotniska. Tymczasem w sierpniu pobity został kolejny rekord – obsłużono 776 052 pasażerów, o niemal 20 tysięcy więcej niż w poprzednim rekordowym miesiącu, lipcu (756 559 pasażerów).

W sierpniu 2023 roku z siatki połączeń regularnych obsługiwanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa skorzystało 302 448 pasażerów, natomiast z oferty połączeń czarterowych – 472 210 osób. W ruchu regularnym największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu i Eindhoven. W ramach kierunków wakacyjnych najczęściej latano do Antalyi, Hurghady, Burgas, na Djerbę i do Marsa Alam.

Od stycznia do końca sierpnia 2023 roku w Katowice Airport obsłużono 3 778 556 podróżnych, w tym 1 969 632 pasażerów skorzystało z siatki połączeń regularnych, a 1 794 109 czarterowych.

– Przewozy pasażerskie w Katowice Airport rosną zgodnie z prognozą – mówi Artur Tomasi, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, czyli firmy zarządzającej Katowice Airport. – W połowie września obsłużymy czteromilionowego pasażera w 2023 roku. Z kolei w listopadzie – po raz pierwszy w historii portu – odnotujemy pięciomilionowego podróżnego w skali roku.

W kolejnych latach spodziewamy się dalszych znaczących wzrostów ruchu pasażerskiego, granicę sześciu milionów podróżnych powinniśmy przekroczyć już w przyszłym roku, siedmiu i pół miliona cztery lata później, a dziesięciu milionów około 2033 roku. Dane te wskazują na potrzebę rozbudowy infrastruktury, stąd nasze plany związane z budową głównego terminalu pasażerskiego, który powstanie najpóźniej do 2030 roku – dodaje prezes Tomasik.

Statystyki pasażerskie Katowice Airport lipiec 2023

Może Cię zainteresować:

Pyrzowice: lipiec był najlepszym miesiącem w historii lotniska, pobito rekord dobowy i obsłużono trzymilionowego pasażera. „To najszybciej osiągnięte trzy miliony podróżnych w skali roku w historii portu”

Autor: Grzegorz Lisiecki

09/08/2023

Samoloty, które lądowały w 2023 roku w Pyrzowicach

Może Cię zainteresować:

Wielkie Boeingi, Airbusy, nawet maszyny Royal Air Force: oto samoloty, które lądowały w tym roku w Pyrzowicach

Autor: Grzegorz Lisiecki

31/08/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon