Pyrzowice: lipiec był najlepszym miesiącem w historii lotniska, pobito rekord dobowy i obsłużono trzymilionowego pasażera. „To najszybciej osiągnięte trzy miliony podróżnych w skali roku w historii portu”

Lipiec 2023 roku okazał się najlepszym miesiącem w historii Międzynarodowego Portu Lotniczego „Katowice” im. Wojciecha Korfantego. Co więcej, w minioną niedzielę ustanowiony został w Pyrzowicach kolejny „rekord” w dobowej liczbie obsłużonych podróżnych!

Fot. Piotr Adamczyk/ KTW PR
Statystyki pasażerskie Katowice Airport lipiec 2023

W lipcu w Pyrzowicach obsłużono rekordowe 756 559 podróżnych. A to oznacza, że był to nie tylko najlepszy lipiec, ale i miesiąc w historii katowickiego lotniska – pobity został wynik z lipca 2018 roku, kiedy to w Katowice Airport odprawiono 694 415 pasażerów, a także, po raz pierwszy w historii portu, obsłużono ponad 750 tys. osób podczas jednego miesiąca. Ponadto w niedzielę, 16 lipca, ustanowiony został nowy dobowy rekord liczby obsłużonych pasażerów w Katowice Airport – 29 426 podróżnych.

Trzymilionowy pasażer

W lipcu z siatki połączeń regularnych obsługiwanych przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT oraz Lufthansa skorzystało w sumie 296 382 pasażerów, natomiast z oferty połączeń czarterowych – 457 800 osób. W ruchu regularnym największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu oraz Eindhoven, a jeśli chodzi o kierunki wakacyjne, to najczęściej latano do Antalyi, Hurghady, Burgas, Heraklionu oraz na Djerbę.

Od stycznia do końca lipca 2023 roku w Katowice Airport obsłużono już 3 002 504 podróżnych. Trzymilionowego pasażera odnotowano w poniedziałek, 31 lipca.

– To najszybciej osiągnięte trzy miliony podróżnych w skali roku w historii portu – pobity został rekord z 2019 roku, kiedy taki wynik zanotowano 15 sierpnia – podkreśla Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska.

Rekordowy rok

Podczas pierwszych siedmiu miesięcy 2023 roku z siatki połączeń regularnych Katowice Airport skorzystało 1 667 184 podróżnych, a na lotach czarterowych odnotowano 1 321 899 osób.

– Lipiec był kolejnym z rzędu rekordowym miesiącem w Katowice Airport. Liczba pasażerów rośnie zgodnie z naszą aktualną prognozą, jeśli nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, to bieżący rok zamkniemy rezultatem około 5,4 mln obsłużonych podróżnych – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport. – Będzie to najlepszy wynik w historii katowickiego lotniska i dobry prognostyk na 2024 rok, w którym spodziewamy się kontynuacji wzrostowego trendu i odprawienia około 6 mln pasażerów.
Lotnisko w Pyrzowicach odnotowało kolejny rekord

Może Cię zainteresować:

50-milionowy pasażer w Katowice Airport. Na lotnisku w Pyrzowicach pasażerowie obsługiwani są od 1966 roku

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/04/2022

Pyrzowice lotnisko

Może Cię zainteresować:

Rekordowy czerwiec i pierwsze półrocze na lotnisku w Pyrzowicach. Wyniki najlepsze w historii lotniska

Autor: Michał Wroński

17/07/2023

Wizz Air w Pyrzowicach jest już niemal od 20 lat

Może Cię zainteresować:

Kolejny rekord w Katowice Airport: 25 milionów pasażerów Wizz Air! „To właśnie w Pyrzowicach Wizz Air otworzył swoją pierwszą bazę”

Autor: Grzegorz Lisiecki

26/07/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon