Skandal w Pszczynie. Wszystko się nagrało. Handlarz rozcinał głowy karpi „na żywca" [WIDEO]

Handlarz karpi z Pszczyny tuż przed świętami w publicznym miejscu rozcinał głowy żywych ryb. Zwierzęta nie zostały w żaden sposób ogłuszone. „Zwierzęta czują ból" - oburzyli się aktywiści ze stowarzyszenia Otwarte Klatki i umieścili w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać okrucieństwo pszczyńskiego handlarza.

Pszczyna rozcinał głowy karpi

Pszczyna. Plac Targowy. 23 grudnia. Jeden dzień do Wigilii. Klientów sporo, więc trzeba się uwijać. Wszyscy poszukują karpia na jutrzejszą wieczerzę. Handlarze ryb doskonale o tym wiedzą. Zachęcają, mówią: „świeża rybką tylko u nas". Szybko okazuje się, że nie jest to żaden chwyt marketingowy. Jeden z handlarzy na zapleczu sprawnie przygotowuje karpie do sprzedaży. Wyrzuca na blat prosto z wiadra żywe ryby i... odcina im głowy, patroszy, resztę wsadza do worka. Tak po prostu. W XXI wieku. Bez żadnego usypiania czy ogłuszania. Na żywca.

- Zwierzętom bez ogłuszenia rozcinano brzuch i odcinano głowę. Oto, co zarejestrowali nasi inspektorzy na jednym ze stoisk! Ciężko wyobrazić sobie co musiały odczuwać ryby potraktowane w taki sposób... Na innym fragmencie widać jak karpie zostały wyrzucone na blat, gdzie leżąc bez wody dusiły się przez kilka minut. Serce nam pęka widząc takie obrazy - poinformowali aktywiście ze stowarzyszenia Otwarte Klatki, którzy umieścili też w mediach społecznościowych nagranie jednego z inspektorów. Widać na nim dokładnie zachowanie handlarza.

- To wyjątkowe okrucieństwo i łamanie prawa. Złożyliśmy już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Zgłosiliśmy to także Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną odpowiednio ukarani - poinformowało stowarzyszenie.

Małżeństwo (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Ks. Siepsiak: Ślub cywilny gorszy od kościelnego? Jest grzechem? W naszej polskokatolickiej mentalności tak się przyjęło

Autor: Jacek Siepsiak

29/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon