Śląska Bzdura Roku 2023. Zniknął profil Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i tabliczka z pl. Wilhelma Szewczyka

Śląska Bzdura Roku 2023. Kolejna nominacja ŚLĄZAG-a: Jarosław Wieczorek. Były wojewoda zasłynął z dwóch rzeczy: „zawłaszczenia” profilu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku oraz tablicy z pl. Wilhelma Szewczyka w Katowicach.

FB: Jarosław Wieczorek
Jaroslaw wieczorek

Śląska Bzdura Roku 2023. Wielki plebiscyt ŚLĄZAG-a, w którym wybierzemy najbardziej kuriozalne wypowiedzi i decyzje, jakie zapewniały nam tzw. oczu kąpiel przez ostatnich jedenaście miesięcy. Pamiętacie jak lata temu premier Waldemar Pawlak przekonywał mieszkańców bytomskiego Karbia, że tam da się żyć, a jak się nie da, to można do niego dzwonić (nawet zostawił numer telefonu)? Jak prezydent Andrzej Duda zapowiadał, że węgiel będziemy fedrować ze 200 lat? Jak pewien duński urbanista przekonywał nas, że Katowice to dno piekła, za to Dąbrowa Górnicza to druga Kopenhaga? Jak prezydent Siemianowic Śląskich kropidłem odganiał koronawirusa? Z takiej bajki to będą rzeczy. Takie klejnoty nie mogą zostać zapomniane.

W ostatnich tygodniach tego roku przypominać będziemy, również z Państwa udziałem (komentujcie i proponujcie!), co i kto zasługuje na udział w tym wartościowym plebiscycie. Zwycięską bzdurę obiecujemy – i to również z Państwa udziałem – wyłonić już na początku stycznia przyszłego roku. Generalnie, im gorzej, tym lepiej (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newsletter).

Zniknął profil Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Kolejna nominacja należy do człowieka, który jeszcze niedawno był prawą ręką rządu w województwie śląskim, a teraz jest szeregowym posłem – Jarosława Wieczorka (PiS). Fotel wojewody zamienił na Sejm RP. Co ze sobą zabrał? Profil Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego na Facebooku. Najpierw jego nazwę zmieniono na „Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Jarosława Wieczorka”, a następnie – po tym, jak sprawę opisały media – stronę zawieszono. Niewykluczone, że zainspirowało to Samuela Pereirę, który, który od kilku tygodni nie oddał nowym władzom TVP Info kontroli nad profilem stacji na Twitterze i publikuje tam... informacje z innych mediów.

To nie wszystko, co w minionym roku „przywłaszczył” Jarosław Wieczorek. Po kilku lata sporu o pl. Wilhelma Szewczyka w Katowicach, który przemianował na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich bez konsultacji z mieszkańcami, jego pracownicy w końcu zabrali stamtąd oryginalną tablicę z nazwą patrona i przywiesili nową. Ta była niezgodna z Systemem Identyfikacji Miejskiej, więc została zdemontowana przez pracowników magistratu. Marek Wójcik – nowy wojewoda, były poseł Platformy Obywatelskiej – zapowiedział, że podejmie kroki, aby Wilhelm Szewczyk wrócił na swoje miejsce.

Autostrada A4

Może Cię zainteresować:

Znowu drożej na A4 Katowice – Kraków. Koniec zniżki dla użytkowników e-płatności

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2024

Józef Kubica

Może Cię zainteresować:

Nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Śląskiego ws. zwolnienia dyrektora Lasów Państwowych

Autor: Patryk Osadnik

02/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon