Śląski aktor Eryk Lubos zagrał w nowym filmie Netfliksa. Premiera "Boksera" jeszcze w tym roku

Dwóch świetnych aktorów o imieniu Eryk - Lubos i Kulm - spotkało się na planie nowego polskiego filmu "Bokser", wyprodukowanego dla platformy Netflix. Lubos, rodem z Tarnowskich Gór, zagrał tu wujka głównego bohatera.

Wśród polskich nowości Netfliksa na 2024 rok jest film Mitji Okorna "Bokser". To historia o pogoni za marzeniami, odwadze, ale i o gorzkiej cenie sukcesu. Zobaczymy na ekranie Eryka Lubosa, Adę Chlebicką oraz Eryka Kulma jr, który by wcielić się w rolę profesjonalnego pięściarza, przeszedł metamorfozę.

"Bokser" w tym roku na Netfliksie

"Bokser" opowiada o losach Jędrzeja (Kulm) - ambitnego, porywczego sportowca, i jego żony Kasi (Chlebicka), którzy uciekają z komunistycznej Polski do Anglii, by wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość i spełnić marzenia Jędrzeja o zawodowej karierze bokserskiej. Jędrzej wyjeżdża z Polski, obawiając się powtórzenia błędów swojego ojca.

Okazuje się jednak, że życie na Zachodzie nie jest usłane różami, a kolejne wyzwania pojawiające się na drodze do szczęścia skutecznie gaszą młodzieńczy zapał. Jędrzej decyduje się przełknąć swoje ego i wziąć udział w pojedynku, który może odmienić los obojga. Ustawiony pojedynek zmieni jego życie na zawsze.

- Eryk Kulm jr, który jest świetnym aktorem, poświęcił wiele miesięcy, aby nabrać masy ciała, zbudować sylwetkę i kondycję do roli Jędrzeja. To sprawiło, że zarówno w scenach walki, jak i poza ringiem wypada spektakularnie. Z kolei rola Ady Chlebickiej, silnej kobiety stojącej za mężczyzną i jego dzikim pościgiem za sukcesem, jest równie ważną postacią, bo toczy walkę swojego życia na innej płaszczyźnie w tej słodko-gorzkiej opowieści o marzeniach i poświęceniu - mówi Mitja Okorn, reżyser filmu

Przygotowania Kulma jr do wejścia w rolę trwały ponad pół roku. Aby stanąć na ringu, aktor musiał przyswoić techniki bokserskie, a pion produkcji dostosować otoczenie do realiów z dawnych lat.

- Chcieliśmy, żeby wszystko wyglądało jak najbardziej wiarygodnie - począwszy do wyglądu bohatera, jak i przez walkę oraz atmosferę świata, w której przyszło mu budować karierę. To wymagało wiele pracy i jeszcze więcej poświęceń - podkreśla Maciej Kawulski, producent filmu.

Eryk Lubos zagra wujka boksera

W filmie zobaczymy również Eryka Lubosa, który wcielił się w rolę wujka Jędrka, wspierającego go w bokserskiej karierze. Eryk Lubos pochodzi z Tarnowskich Gór, w tym roku we wrześniu skończy 50 lat. Aktor o charakterystycznej urodzie ma ostatnio dobre lata. Wystąpił m.in. w głównej roli w filmie "Tata" oraz w kręconym w Tarnowskich Górach "Diable".

Scenarzystą i reżyserem Boksera jest Mitja Okorn, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Lucasem Colemanem i Ivanem Bezmarevićem. Za produkcję odpowiedzialna jest firma OpenMind production oraz producent Maciej Kawulski.

Nagranie strazacka

Może Cię zainteresować:

Bytom wystąpi w filmie Netflixa. Na planie Kulm Jr., Lubos i Woronowicz

Autor: Daniel Lekszycki

07/11/2023

Slaski urzad wojewodzki

Może Cię zainteresować:

Cieszmy się z Oscarów, ale... Na Śląsku czekamy na filmy osadzone w lokalnych realiach jak "Duchy Inisherin"

Autor: Katarzyna Pachelska

15/03/2024

Huta Pokój. Ruda Śląska („Paciorki jednego różańca”)

Może Cię zainteresować:

Takiego Śląska już nie ma. Katowice, Świętochłowice, Ruda Śląska i Bytom uwiecznione w filmach Kazimierza Kutza

Autor: Redakcja

18/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon