Śląski tenisista Martyn Pawelski zagra na imprezie Igi Świątek, zorganizowanej dla Ukrainy

Reprezentujący barwy Klubu Sportowego "Górnik Bytom" tenisista Martyn Pawelski będzie jedną z gwiazd specjalnej imprezy, organizowanej przez Igę Świątek na rzecz Ukrainy.

Materiały prasowe
Iga Świątek

Pierwsza rakieta kobiecego tenisa na świecie, Iga Świątek, nie tylko gra w czapce z doczepianą wstążką w kolorach ukraińskiej flagi i mówi o swoim wsparciu podczas turniejów. Teraz ona i jej team postanowili zorganizować wielkie tenisowe show, z którego cały dochód pójdzie na pomoc Ukrainie.

Tenisowy show w Krakowie z udziałem tenisisty ze Śląska

"Od miesięcy pracowałam z moim zespołem nad inicjatywą pomocową dla Ukrainy, aby realnie wesprzeć tych, którzy cierpią z powodu wojny" - pisze Iga na Twitterze.

23 lipca 2022 r. w Tauron Arenie w Krakowie odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Iga Świątek & Friends for Ukraine". Czwórka tenisistów rozegra mecz miksta.

Będą to:

  1. Iga Świątek
  2. Agnieszka Radwańska.
  3. Serhij Stachowski
  4. Martyn Pawelski

Oprócz tego jeden set meczu rozegrają między sobą Iga Świątek i Agnieszka Radwańska.

Mecze będzie sędziować Elina Svitolina, a honorowym gościem wydarzenia będzie słynny ukraiński piłkarz Andrij Szewczenko.

Martyn Pawelski to nowa nadzieja polskiego tenisa. 17-letni zawodnik klubu Górnik Bytom ma za sobą m.in. obiecujący występ na juniorskim turnieju Rolland Garros. Dotarł do półfinału singla, gdzie przegrał dopiero w 3-setowym pojedynku. Poza tym osiągnął również półfinał gry podwójnej w parze ze Słowakiem Petrem Nadem. Jest aktualnym mistrzem Polski w tenisie.

Więcej: Nie tylko Iga Świątek. Zawodnik z Bytomia sieje postrach w Paryżu

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na pomoc dzieciom i nastolatkom dotkniętym wojną w Ukrainie.

- Mam nadzieję, że widzimy się licznie na Tauron Arenie Kraków i przed telewizorami, by pokazać, jaką siłę ma sport, który łączy nas w pomaganiu i daje choć trochę radości. Bardzo, bardzo się cieszę i jestem wdzięczna, że naprawdę to robimy - mówi Iga Świątek.

Bilety na wydarzenie będą w sprzedaży od godz. 18.00 30 czerwca. Link: www.ticketmaster.pl/event/iga-swiatek-i-przyjaciele-dla-ukrainy

Maja Chwalińska

Może Cię zainteresować:

Maja Chwalińska, 20-latka z Dąbrowy Górniczej, zagra w turnieju głównym Wimbledonu. Wcześniej pokonała depresję

Autor: Robert Czykiel

25/06/2022

Dariusz Łukaszewski

Może Cię zainteresować:

Łukaszewski: Bytomski klub tenisowy KS Górnik jednym z najlepszych w Polsce. Rozmowa wideo

Autor: Katarzyna Pachelska

13/10/2021

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon