Śląskie kartofliska pełne dawnych gwiazd. Tych piłkarzy spotkasz w niższych ligach

Pewnie wielu z was nawet nie ma świadomości, że wystarczy pójść na pobliski stadion lokalnego klubu, aby zobaczyć w akcji piłkarzy, których kiedyś oglądało się w telewizji. W amatorskich drużyna z województwa śląskiego nie brakuje zawodników, którzy mają niezwykle bogate CV.

Czy warto chodzić na mecze lokalnych drużyn, które występują w amatorskich drużynach? Zdecydowanie tak, a powodów za tym przemawiających jest bardzo wiele. Jeden z nich jest taki, że często można spotkać tam piłkarzy, którzy mają w dorobku mistrzostwo Polski, czy występy w reprezentacji Polski i Lidze Mistrzów.

Dawne gwiazdy polskiego futbolu na koniec kariery często schodzą kilka poziomów niżej, aby jeszcze przez kilka lat pobiegać za piłką. Wielkie nazwiska można znaleźć od III ligi aż do B-klasy. Wystarczy tylko zainteresować się lokalnym klubem, jego rywalami i rozgrywkami, w których uczestniczy.

Co sprawia, że sławni gracze decydują się na granie na przysłowiowych kartofliskach? Niektórzy dalej biegają za piłką, aby nie dorobić się zbyt dużego brzuszka. Inni w ten sposób dorabiają, bo niektóre kluby tylko w teorii są amatorskie, a w rzeczywistości płacą niemałe pieniądze. Jeszcze inna grupa graczy wraca do rodzinnego miasta/wioski i na boisku starają się pomóc drużynie, w której zaczynała się ich piłkarska kariera.

Przed wami piłkarze ze śląskich boisk, których większość z was doskonale zna, a dziś bronią, podają i strzelają z dala od telewizyjnych kamer.

Szczegóły w naszej galerii zdjęć.

Maracana

Może Cię zainteresować:

B-klasa to styl życia. A najlepsze historie są ze śląskich kartoflisk. Mamy tu swoją La Bombonerę i Maracanę

Autor: Arkadiusz Nauka

16/04/2023

Zagłębiowskie kartofliska

Może Cię zainteresować:

To my, fani z Zagórza, pijemy jak burza. Najlepsze historie z zagłębiowskich kartoflisk

Autor: Arkadiusz Nauka

29/07/2023

Podolski udaje kurczaka

Może Cię zainteresować:

Prowokacyjne zachowanie Lukasa Podolskiego? Piłkarz Górnika udawał kurczaka. Tak pozdrowił kibiców Piasta [WIDEO]

Autor: Arkadiusz Nauka

12/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon