ŚLĄZAG na zdrowie. Psycholog dziecięca i psychoterapeuta Agnieszka Rak wyjaśnia kiedy należy się udać z dzieckiem do psychologa

Agnieszka Rak, psycholog dziecięca i psychoterapeuta, pracująca m.in. w Instytucie Rozwoju Dziecka Tervita w Chorzowie, wyjaśnia jakie zachowania dziecka powinny skłonić jego rodziców do szukania pomocy u psychologa. Na jakie zaburzenia zachowania i trudności w adaptacji zwrócić uwagę.

Rodzice czasami sami dostrzegają, że ich dziecko zachowuje się w niektórych sytuacjach inaczej niż jego rówieśnicy. Ma trudności z okazywaniem emocji albo jest ich wulkanem. Nie umie się odnaleźć w grupie kolegów i koleżanek, nie chce chodzić do przedszkola czy do szkoły. Posłuchajcie, co o powodach, które powinny skłonić rodziców do skorzystania z pomocy psychologa dziecięcego mówi Agnieszka Rak, ekspertka w tej dziedzinie.

Agnieszka Rak jest psychologiem dziecięcym i psychoterapeutą. Skończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach. Ukończyła Studium Terapii Dzieci i Młodzieży Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii we Wrocławiu oraz Podstawowy Kurs Psychoterapii Systemowej, organizowany przez WTTS Poznań, a także kurs doskonalący dla profesjonalistów, uprawniający do prowadzenia warsztatów umiejętności wychowawczych wg programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (cz.1).

Jest członkiem nadzwyczajnego Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach z zakresu rozwoju psychospołecznego dzieci, zaburzeń więzi oraz zaburzeń okresu dziecięcego i adolescencji.

- Na co dzień pracuję jako psycholog dziecięcy w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, gdzie prowadzę diagnozę i terapię dzieci hospitalizowanych oraz w Instytucie Rozwoju Dziecka - Tervita w Chorzowie - mówi Agnieszka Rak. Przez wiele lat współpracowałam z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, gdzie prowadziłam diagnozę kandydatów i rodzin zastępczych, a także terapię dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Aktualnie pracuję jako psycholog dziecięcy w Centrum Terapii Systemowej i Pomocy Psychologicznej Diada w Gliwicach. Posiadam doświadczenie w pracy z dorosłymi, nastolatkami i dziećmi. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W szczególności interesuje mnie wpływ sytuacji systemu rodzinnego na funkcjonowanie dzieci oraz terapia zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży. Prywatnie jestem miłośniczką dobrej literatury, kawy i wycieczek górskich - dodaje.
ŚLĄZAG na zdrowie 1920x1080 kopia

Może Cię zainteresować:

ŚLĄZAG na zdrowie. Logopeda Bożena Mikłasz-Sendecka o problemach z wędzidełkiem u dzieci

Autor: Katarzyna Pachelska

29/05/2023

Otyle dziecko zdjecie stockowe

Może Cię zainteresować:

ŚLĄZAG na zdrowie. Dietetyczka Martyna Zwierzak-Powroźnik o otyłości dziecięcej

Autor: Katarzyna Pachelska

01/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Trampolina

Dlaczego ortopeda nigdy nie kupi swojemu dziecku trampoliny?

Ewa zrzutka

Zostało leczenie paliatywne, albo droga terapia w Niemczech

Nowa pracownia w ZCO

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii otwarto nową pracownię RTG

Śląskie Centrum Chorób Serca

Rusza Sieć Kardiologiczna. ŚCCS koordynatorem w regionie

W Zabrzu operacje bedzie prowadzil robot

Robot przeprowadzi operację kolan w zabrzańskim szpitalu

Zespół Szpitali Miejskich

Nowa pracownia tomografii komputerowej

Pożar łąki

Wiele ofiar wypalania traw, również śmiertelnych