Śledczy poszukują niebezpiecznego mężczyzny, który ma związek z usiłowaniem zabójstwa

Śledczy poszukują niebezpiecznego mężczyzn ze zdjęcia. To Dawid G., który ma związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika. - Uwaga! Poszukiwany może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia - ostrzegają mundurowi. Rozpoznajesz? AKTUALIZACJA: Dawid G. został zatrzymany.

Zatrzymany Dawid G

AKTUALIZACJA: Dawid G. został zatrzymany przez kryminalnych w powiecie wodzisławskim. Razem z nim w ręce mundurowych wpadło dwóch mężczyzn, którzy pomagali mu się ukryć

Zatrzymany Dawid G.

Może Cię zainteresować:

Dawid G. zatrzymany w związku z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki Rybnika

Autor: Patryk Osadnik

02/11/2022

Wcześniej pisaliśmy:

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała w poniedziałek, 31 października, że poszukiwany jest Dawid G. z Rybnika. Jak tłumaczą śledczy, ma on związek z usiłowaniem zabójstwa mieszkanki tego miasta.

- Dla dobra śledztwa nie przekazujemy informacji o szczegółach zdarzenia (...) Uwaga! Poszukiwany może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia. Proszę zachować ostrożność i nie próbować zatrzymać go na własną rękę - czytamy w komunikacie KWP Katowice.

Wizerunek poszukiwanego został opublikowane za zgodą Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Osoby, które mają informacje na temat tej sprawy, są proszone o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku (47 85 572 55) lub najbliższą jednostką policji (997).

- Jednocześnie informujemy, że pomaganie sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności, a szczególnie ukrywanie sprawcy jest przestępstwem, za które grozi kara do pięciu lat więzienia - ostrzegają mundurowi.

Znaki szczególne? Tatuaże na prawej ręce

Dawid G. nie posiada stałego miejsca zameldowania. Ostatnio mieszkał w Rybniku przy ulicy Cmentarnej 17.

Mężczyzna ma 187 centymetrów wzrostu, tęgą budowę ciała, krótkie ciemne włosy i brązowe oczy. Jego znaki szczególne to tatuaże - kolczatka na prawym przedramieniu i "biomechanika" na ramieniu.

Kiedy doszło do przestępstwa był półnagi. Miał na sobie tylko spodenki i torebkę przewieszoną przez ramię.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon