Śmiertelny wypadek na torach kolejowych. Mężczyzna wjechał traktorem wprost pod pociąg relacji Gdynia-Zakopane

Tragedia na torach kolejowych pod Częstochową, w Jackowie w gminie Kruszyna. Mężczyzna jadący ciągnikiem rolniczym własnej konstrukcji wjechał wprost pod pociąg Intercity relacji Gdynia-Zakopane.

Policja Śląska
Wypadek na torach w pobliżu Częstochowy

Policjanci z Częstochowy, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym na przejeździe kolejowym w Jackowie.

Śmiertelny wypadek na torach kolejowych

  Do zdarzenia doszło 18 sierpnia około godziny 18.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jackowie w gminie Kruszyna. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym samodzielnej konstrukcji z przyczepą, nie zachował ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg Intercity relacji Gdynia-Zakopane.

  Niestety, obrażenia, które odniósł mężczyzna spowodowały jego śmierć na miejscu.

  W pociągu jechało 300 osób. Nikt, również wśród członków załogi, nie odniósł obrażeń. Wszyscy pasażerowie musieli opuścić skład. Zorganizowano dla nich transport zastępczy.

  Wstępne ustalenia wskazują, że kierującym ciągnikiem był 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna. Wszczęte postępowanie ma na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości tragicznie zmarłego kierowcy.

  Czynności na miejscu wypadku prowadzone były pod nadzorem prokuratora z Częstochowy.

  Policjanci przypominają:

  • Zbliżając się do torowiska, należy jechać z prędkością, która umożliwi nam zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu.
  • Przed wjechaniem na tory należy upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg lub inny pojazd szynowy, szczególnie, gdy jest ograniczona widoczność, a przejazd kolejowy nie jest strzeżony
  • Nigdy nie przejeżdżaj przez tory, gdy widzisz lub słyszysz nadjeżdżający pociąg.
  • Nie wyprzedzaj innych pojazdów na przejeździe ani przed nim.
  • Nie zatrzymuj się przy samych torach – pamiętaj, że pociąg jest od nich szerszy i potrzebuje więcej miejsca.

  Kierowcy zabrania się:

  • Objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone.
  • Wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.
  • Omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon