Sonia Bohosiewicz i jej "Domówka". Przed nami ostatni weekend Katowickiego Karnawału Komedii 2024. Jeszcze tylko trzy spektakle

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, i tak przed nami ostatni weekend Katowickiego Karnawału Komedii 2024. To zła wiadomość. Ale dobre są aż dwie - widzowie zobaczą aż trzy spektakle i zostanie ogłoszony laureat Nagrody Publiczności. Zobaczcie, jak wczoraj na scenie Teatru Korez występowała Sonia Bohosiewicz.

17. edycja Katowickiego Karnawału Komedii trwa w Katowicach od 26 stycznia. Wczoraj odbyły się aż dwie "Domówki" Soni Bohosiewicz, która w swoim one woman show (bo nie tylko występuje w tym monodramie, ale też jest autorką tekstu oraz reżyserką) przeniosła nas do lat PRL-u. Nie bez przyczyny scenografia i ubiór bohaterki są w żółtym kolorze - Sonia przypomina ten PRL, który ona znała jako dziecko wychowane w latach 70. i 80. - barwny i szczęśliwy.

Zobaczcie zdjęcia z "Domówki" na scenie Teatru Korez!

To już ostatni weekend Katowickiego Karnawału Komedii

Przed nami ostatnie dwa dni, bo impreza kończy się w niedzielę 4 lutego. Przypominamy, że spektakle odbywają się scenach Teatru im. Wyspiańskiego i Teatru Korez.

Do tej pory zobaczyliśmy takie gwiazdy jak Krystyna Janda, Tomasz Sapryk, Beata Ścibakówna, Krzysztof Stelmaszyk, Sonia Bohosiewicz, Aldona Jankowska, Mateusz Damięcki, Marta Żmuda-Trzebiatowska. (Interesujesz się śląską kulturą? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter)

Więcej o KKK na stronie internetowej: 2024.karnawalkomedii.pl

Przed nami w czasie 17. Katowickiego Karnawału Komedii jeszcze:

3 lutego, sobota, godz. 18.00, Pustostany, Białostocki Teatr Lalek, Białystok – Teatr Korez

Więcej o spektaklu: Żarty rysunkowe, purnonsens i groteska made in Białystok na Katowickim Karnawale Komedii. To "Pustostany". Tego jeszcze w Korezie nie było!

3 lutego, sobota, godz. 19.00, Kto chce być Żydem, Teatr Powszechny, Łódź – Teatr Śląski

4 lutego, niedziela, godz. 19.00, Znaczek miłości, AB Production Warszawa – Teatr Śląski

Na koniec Katowickiego Karnawału Komedii zostanie ogłoszony spektakl, który zdobył najwięcej głosów widzów i otrzyma Nagrodę Publiczności.

Katowicki Karnawał Komedii powstał jako zimowa alternatywa dla festiwalu Letni Ogród Teatralny. Wymyślił go Mirosław Neinert, dyrektor Teatru Korez. Co roku twarzą Katowickiego Karnawału Komedii jest tzw. zwykły człowiek, przedstawiciel jakiegoś zawodu. W 2024 roku twarzą KKK jest Shigeki Hitosato, napastnik z hokejowej drużyny GKS Katowice. Jego zdjęcie w karnawałowej masce widnieje na plakatach i na innych materiałach promocyjnych.

Domowka spektakl sonia bohosiewicz

Może Cię zainteresować:

Sonia Bohosiewicz: Kiedy wjeżdżam na Śląsk, widzę kopalnie, to od razu robi mi się ciepło na sercu

Autor: Katarzyna Pachelska

26/01/2024

Mirek neinert fot jeremi astaszow

Może Cię zainteresować:

Mirek Neinert, główny kaowiec Katowic. Człowiek, który wymyślił Katowicki Karnawał Komedii i Letni Ogród Teatralny

Autor: Katarzyna Pachelska

31/12/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon