Żarty rysunkowe, purnonsens i groteska made in Białystok na Katowickim Karnawale Komedii. To "Pustostany". Tego jeszcze w Korezie nie było!

W Katowicach trwa 17. edycja Katowickiego Karnawału Komedii. Przed nami jeszcze cały tydzień ze świetnymi spektaklami. Na znaczną większość nie ma już biletów, ale kilkanaście zostało jeszcze na bardzo ciekawe formalnie "Pustostany" Teatru z Białegostoku.

Katowicki Karnawał Komedii jak zwykle na początku roku bawi nas smakowitym zestawem przedstawień komediowych z całej Polski. Tegoroczna, już 17. edycja, odbywa się od 26 stycznia do 4 lutego 2024 r.

Więcej:

Niestety bilety na prawie wszystkie spektakle KKK zostały wykupione na pniu. Ale jest dobra wiadomość - zostały jeszcze miejsca na ciekawe "Pustostany" z Białostockiego Teatru Lalek, które zostaną wystawione na scenie Teatru Korez (pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice) w sobotę 3 lutego o godz. 18.00. Bilety kosztują 80 zł i można je kupić na stronie Teatru Korez.

Recenzja "Pustostanów" pióra Urszuli Śleszyńskiej z „Kuriera Porannego” jest najlepszą reklamą tego spektaklu: Łucja Grzeszczyk przez półtorej godziny trzyma uwagę widzów i sprawia, że czeka się na to, co będzie dalej. Jest w stanie rozbawić, ale też i wzruszyć. Jej łzy są prawdziwe, a emocje - początkowo trzymane nieco na wodzy w finale nabierają ogromnej siły.

O czym jest ten spektakl? Podczas demontowania i kreowania nowych elementów, odmykania i zamykania kolejnych okienek – dostajemy historię o zmarłych sąsiadach i współlokatorkach, o tajemniczych garażach grochowskiej mafii i zwyczajnych sklepikach, o monstrualnych kolejkach na poczcie i pani sklepowej zainteresowanej tylko własnym telefonem, o staruszkach tak bardzo walczących ze stresem, że w końcu poległy… I wiele innych.

Spektakl pełen jest humoru, groteski i purnonsensu, żartów rysunkowych i muzycznych. Jest oczywiście i nuta refleksji, ale tak jak w dobrym kryminale, nie możemy zdradzać od razu wszystkiego.


autorka: Dorota Kotas
reżyseria: Waldemar Wolański
występuje: Łucja Grzeszczyk

Kat

Może Cię zainteresować:

Mirosław Neinert spotyka Romana Kostrzewskiego. Trumna, wybuchy i… stripteaserka pomalowana na złoto

Autor: Maciej Poloczek

10/02/2024

Korfanty rebelia 05

Może Cię zainteresować:

Punkowiec Korfanty, czyli grzeszna przyjemność. Recenzja spektaklu "Korfanty. Rebelia!" w Teatrze Śląskim

Autor: Redakcja

18/01/2024

Don Kichot teatr slaski fot Przemyslaw Jendroska 5

Może Cię zainteresować:

Współczesny Don Kichot szuka miłości i akceptacji. Teatr Śląski szykuje premierę „Don Kichota” w reżyserii i adaptacji Jakuba Roszkowskiego

Autor: Katarzyna Pachelska

25/01/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon