Sprinterka z Żor Ewa Swoboda otrzymała swoją własną lalkę Barbie jako jedna z 9 sportsmenek z całego świata

Śląska sprinterka Ewa Swoboda dołączyła do grona kobiet, które zostały uhonorowane stworzoną na swoje podobieństwo lalką Barbie. Odwzorowano charakterystyczne dla Swobody tatuaże i kolorowe paznokcie. Barbie Swoboda to nie lebioda z chudymi nogami i obfitym biustem, bo odwzorowano jej atletyczną sylwetkę. Lekkoatletka otrzymała też tytuł Barbie Role Model.

Firma Mattel, właściciel marki Barbie, uhonorowała dziewięć sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model i unikatowymi lalkami wzorowanymi na ich wizerunku. Wśród wyróżnionych kobiet znalazła się czołowa sprinterka z Żor - Ewa Swoboda.

Ewa Swoboda ma swoją własną lalkę Barbie

Barbie od lat realizuje globalną misję - Projekt Dream Gap, chcąc walczyć z ograniczeniami i stereotypami, które powstrzymują dziewczynki przed osiągnięciem ich pełnego potencjału. W ramach tej inicjatywy każdego roku nagłaśnia historie kobiet, które osiągnęły sukces w najróżniejszych dziedzinach, by dać dziewczynkom inspirację oraz przywrócić wiarę we własne możliwości.

W tym roku postawiono na kobiety osiągające sukcesy w sporcie. Mattel wyszedł z założenia, że dziewczynki angażujące się w sport mają większą wiarę w to, że w przyszłości będą mogły wykonywać swój wymarzony zawód, wyżej oceniają swoje umiejętności i kompetencje oraz wykazują aspiracje przywódcze.

Barbie wyróżniła dziewięć niezwykłych sportsmenek, których historie udowadniają, że wszystko jest możliwe, jeśli nieustannie dążymy do realizacji swoich pasji. Wśród nagrodzonych kobiet znalazła się śląska lekkoatletka Ewa Swoboda - utytułowana na arenie krajowej i międzynarodowej sprinterka, halowa wicemistrzyni świata na dystansie 60 metrów i multimedalistka mistrzostw Europy w biegach na 60 i 100 m.

- Z dumą wspieramy kobiety w sporcie, witając dziewięć niezwykłych sportsmenek w gronie Barbie Role Models - mówi Krista Berger, Senior Vice President Barbie, Global Head of Dolls Mattel. - Unikatowe lalki są wyrazem uznania dla ich pasji i indywidualności oraz stanowią symbol naszych wspólnych wartości. Poprzez wyróżnienie ich inspirujących historii, mamy nadzieję wspierać przekonanie, że każda dziewczynka zasługuje na szansę realizowania swoich pasji i przekształcania marzeń w rzeczywistość - dodaje Krista Berger.

Lalka Barbie Ewa Swoboda jest ubrana w strój, w którym sprinterka wystąpiła na Stadionie Śląskim

Lalka Barbie Ewa Swoboda ubrana jest w sportowy strój Puma złożony z jasnofioletowych szortów i topu oraz pomarańczowych butów. Inspiracją do jego stworzenia był strój, który Ewa miała na sobie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie w 2023 roku, gdzie pokonała barierę 11 sekund w biegu na 100 metrów, ustanawiając swój rekord życiowy i drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki kobiet. Fryzura, makijaż, a nawet paznokcie lalki odzwierciedlają codzienny styl, który sprinterka prezentuje na bieżni i poza nią, a tatuaże, które ma na sobie lalka, są zainspirowane tymi, które zdobią jej ciało.

- Bycie wybraną przez Barbie jako Role Model to dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie - mówi Ewa Swoboda. - Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób - dodała.

Tytuł Barbie Role Model i własną lalkę otrzymały także:

  • tenisistka Venus Williams (Stany Zjednoczone),
  • piłkarka Christine Sinclair (Kanada),
  • piłkarka Mary Fowler (Australia),
  • bokserka Estelle Mossely (Francja),
  • gimnastyczka Alexa Moreno (Meksyk),
  • gimnastyczka Rebecca Andrade (Brazylia),
  • paratriatlionistka Susana Rodriguez (Hiszpania),
  • pływaczka Federica Pellegrini (Włochy).

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Ewa swoboda22

Może Cię zainteresować:

Ewa Swoboda, najszybsza śląska i polska sprinterka lubi dobre jedzenie, długie pazury oraz oldskulowe dziary

Autor: Katarzyna Pachelska

14/07/2023

Hokej polska reprezentacja

Może Cię zainteresować:

Po spadku hokeistów już za rok będzie kolejny awans do Elity? Zapewne z... Sosnowca. Albo Gliwic!

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/05/2024

Katowice panorama Spodek

Może Cię zainteresować:

Katowice marzą o tytule Europejskiej Stolicy Kultury. Gotowe są wydać 63 mln zł

Autor: Michał Wroński

22/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon