Szybowiec wylądował na węźle autostrady A1. GDDKiA: Wypoczywajcie rozważnie!

Niecodzienna sytuacja na węźle autostrady A1 w Żorach. Tuż obok drogi wylądował szybowiec. - Wypoczywajcie rozważnie! - napisał na Twitterze Marek Prusak, rzecznik GDDKiA Katowice.

W niedzielę, 30 kwietnia, około godz. 13.00 kierowcy jadący autostradą A1 w Żorach byli świadkami niecodziennej sytuacji. Tuż obok węzła drogowego w rejonie ul. Rybnickiej wylądował szybowiec.

- Weekend Majowy! Warto wykorzystać ten czas wyjątkowo. Byle niezbyt dosłownie. My jednak stałe w gotowości do pomocy! Na węźle Żory w ciągu A1 wylądował bezpiecznie szybowiec. Wypoczywajcie rozważnie! - napisał na Twitterze Marek Prusak, rzecznik GDDKiA Katowice.

Mężczyzna, który siedział za sterami szybowca, nie wymagał nawet pierwszej pomocy. Jak wydostanie stamtąd maszynę? Nie wiadomo. Na miejscu pojawili się pracownicy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

- Pilot został przebadany przez funkcjonariuszy - był trzeźwy. Stwierdził, że podczas lotu utracił ciąg i sterowność, więc zdecydował się na awaryjne lądowanie - informuje asp. Marcin Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Reprezentacja Polski. Spodek w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Mecz Polska-Niemcy w Warszawie przereklamowany. Bilety na spotkanie w Sosnowcu wyprzedane

Autor: Patryk Osadnik

30/04/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon