Tak smakuje Wisła. Żebroczka, Pstrąg z Doliny Rozpusty, Zagrycha Lufciorza, Kreplik Wiślański oraz... olaboga! góralskie pizza i burger oraz wiślański ramen

Wisła w tym roku obchodzi 60-lecie nadania praw miejskich. Oprócz hucznego święta miasta, przygotowano też oryginalną akcję gastronomiczną. Pizzy góralskiej jeszcze nie jedliście, prawda?

Wisła w 2022 roku będzie hucznie świętować 60-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji w ostatni weekend czerwca odbędą się Dni Miasta.

Więcej informacji o Dniach Miasta Wisła 2022: Dni Wisły z okazji 60-lecia miasta będą już w czerwcu. Sporo atrakcji dla mieszkańców i lufciorzy, m.in. Bieg Kelnerów, koncerty i piknik familijny

Tak smakuje Wisła! Specjalne potrawy inspirowane regionem w wiślańskich restauracjach

Ale to nie wszystko. Mamy dobrą, dosłownie mówiąc, informację. Z okazji 60-lecia miasta, wiślańscy restauratorzy przygotowali dania inspirowane miastem i Beskidami w ramach akcji "Tak smakuje Wisła!".

- Do akcji zgłosiło się aż 21 lokali w Wiśle, co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło - mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Potrawy będą serwowane w tych restauracjach, cukierniach, pizzeriach i schroniskach minimum od 15 czerwca do 15 września. Jednak niektóre restauracje już zapowiadają, że dania na 60-lecie Wisły będą podawane nawet do końca roku, a być może - jeśli zasmakują gościom - zostaną na stałe w karcie. Każdy lokal przygotował minimum jedno specjalne danie, ale są i takie, w których można zjeść ich aż trzy. Są też napitki - góralska herbata (ale bez prądu!), specjalne piwo czy drinki.

Czego wśród tych tych potraw nie ma! Są i tradycyjne dania, jak pstrąg z wiślańskiej hodowli, kwaśnica, buchty z sosem jagodowym. Są też znane potrawy przełamane nutą nowoczesności. Są wreszcie wariacje, np. wiślański... ramen, pizza góralska czy góralski burger. Wszystkie potrawy akcji "Tak smakuje Wisła!" zobaczycie w naszej galerii zdjęciowej.

Wisła na archiwalnej fotografii

Może Cię zainteresować:

Beskidy 100 lat temu. Wycieczka w góry retro. Na początek Barania Góra. Bez schronisk i bufetów

Autor: Tomasz Borówka

16/04/2022

Rysianka (Beskid Żywiecki). Panorama

Może Cię zainteresować:

Pięć najpiękniejszych panoram w Beskidach. Tutaj warto wybrać się na weekend [ZDJĘCIA]

Autor: Patryk Osadnik

26/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon