Tąpnęło w Górniku Zabrze. Prezes klubu ma dość władz miasta. Arkadiusz Szymanek chce odejść ze stanowiska

W Górniku Zabrze szykuje się kolejna zmiana prezesa. Arkadiusz Szymanek jest gotów odejść z klubu, a wszystko przez to, że w jego działalność zaczęły się mieszać władze miasta z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik na czele.

Gornikzabrze.pl
Arkadiusz Szymanek, prezes Górnika Zabrze

To miało być spokojne lato. Górnik Zabrze najpierw dogadał się z Lukasem Podolskim w sprawie nowego kontraktu, a potem zaczął pracować nad transferami. Powrót Pawła Olkowskiego był zwiastunem, że zabrzanie tym razem nie prześpią czasu na wzmocnienia i zbudują silniejszą drużynę niż w poprzednim sezonie. Nagle jednak na Roosevelta mocno tąpnęło.

W poniedziałek 6 czerwca pojawiła się informacja, której nikt się nie spodziewał. Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty ujawnił, że prezes Arkadiusz Szymanek jest o krok od rezygnacji ze stanowiska. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pracę zaczął 31 stycznia tego roku.

- Arkadiusz Szymanek to doświadczony działacz sportowy i sprawny manager. (...) Jestem przekonana, że wspólnie z trenerem Janem Urbanem i całym zespołem dołożą wszelkich starań byśmy wszyscy jako kibice "Trójkolorowych" mogli być dumni z naszej drużyny - mówiła wówczas prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Co takiego się stało, że po niespełna pół roku 52-letni działacz ma dość i jest o krok od odejścia z Górnika? Wróciły problemy, które w Zabrzu wszystkim są doskonale znane. Nagle zaczęło dochodzić do tarć na linii klub - władze miasta

Lukas Podolski

Może Cię zainteresować:

Gdyby Lukas Podolski przyszedł do Górnika i ani razu nie kopnął piłki, w Zabrzu i tak warto by było otworzyć szampana

Autor: Robert Czykiel

02/04/2022

Tak się nie dało pracować

Praca w Górniku do łatwych nie należy. Prezesi muszą liczyć się z tym, że nie mają pełnej władzy. Właścicielem klubu jest bowiem zabrzański magistrat, a ten pod wodzą Mańki-Szulik akurat lubi ingerować w codzienną pracę.

Wspomniany Koźmiński ustalił, że tym razem problem wziął się z tego, że prezes Szymanek najpierw dostawał zgodę na pewne działania, a potem urzędnicy wycofywali się z ustaleń. Chodzi zarówno o sprawy organizacyjne, jak i sprawy personalne.

"Prezes Szymanek miał mieć na przykład zgodę na pewne działania, przeprowadzał je, ale następnie zgoda miała być cofnięta" - pisze dziennikarz.

Arkadiusz Szymanek podobno już ogłosił, że odchodzi i jest mało prawdopodobne, że zmieni zdanie. Możliwe, że w jego ślady pójdzie kilku pracowników Górnika, którzy także mają dość tego, jak miejska władza miesza w codziennej działalności.

Posada prezesa w Górniku Zabrze od wielu lat jest gorącym stołkiem. W ostatnich latach najdłużej wytrzymał Bartosz Sarnowski, który kierował 14-krotnym mistrzem Polski przez trzy lata. Wcześniej i później mieliśmy krótkie epizody w wykonaniu m.in. Łukasza Mazura (pracował przez niewiele ponad rok), Zbigniewa Waśkiewicza (wytrzymał prawie pięć miesięcy), czy Marka Pałusa (odszedł po dziewięciu miesiącach).

Możliwe, że w Zabrzu nadchodzą kolejne miesiące bezkrólewia. W przeszłości mieliśmy już sytuację, że klub funkcjonował bez prezesa. Ciekawe, co o tym wszystkim myśli Podolski, któremu przede wszystkim zależy na tym, aby Górnik był dobrze zarządzany.

Lukas Podolski pojechał na mecz Górnika Zabrze z kibicami

Może Cię zainteresować:

Lukas Podolski pojechał pociągiem razem z kibicami na mecz Górnika Zabrze. „Normalny chop"

Autor: Arkadiusz Nauka

23/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

MKS Będzin

MKS Będzin vs Warta Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu Polski

Szymanek

Górnik Zabrze znów bez prezesa

Śląsk Świętochłowice

Dotacje dla klubów sportowych ze Świętochłowic

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza zagrają w Final Four Adria Cup

Alpe Adria Cup: MKS w Wiedniu zagra z innym debiutantem

Piekarska Ustawka

W Piekarach Śląskich szykuje się ustawka

Chorzowska Dycha

„Chorzowska Dycha” po raz trzeci

2 kilometry dla żołnierzy wyklętych

IV Bieg Tropem Wilczym w Piekarach za nami