Tomasz Rożek napisał książkę dla dzieci "Jak działa kosmos". Premiera w maju, ale można już zamawiać

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy naukowych, katowiczanin Tomasz Rożek, napisał książkę dla dzieci "Jak działa kosmos. Układ Słoneczny". Mało tego, razem z książką można kupić zeszyt ćwiczeń i zagadek o kosmosie, którego autorką jest jego żona, Anna Leszczyńska-Rożek.

TT Tomasz Rożek
Tomasz rozek ksiazka kosmos

"Mąż, tata, dziennikarz naukowy, autor książek. Założyciel i prezes Fundacji Nauka To Lubię. Prowadzi vbloga NaukaToLubie i NaukaToLubie Junior" - tak Tomasz Rożek przedstawia się na Twitterze.

Doktor nauk fizycznych i dziennikarz zafascynowany nauką i kosmosem

Dodajmy, że pochodzący z Katowic Rożek jest również doktorem nauk fizycznych, ukończył fizykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim, a w kwietniu 2022 roku został doradcą Europejskiej Agencji Kosmicznej.

I właśnie o kosmosie traktuje jego najnowsza książka dla dzieci "Jak działa kosmos. Układ Słoneczny". - Książka jest przepięknie ilustrowana i pisałem ją z myślą o dzieciach od 6. do 13. roku życia - reklamuje tę pozycję Rożek.

"Z pomocą swojej rezolutnej sondy zaglądam w zakamarki Układu Słonecznego - od Słońca, aż po ostatnie znajdujące się w nim duże obiekty, jak Pluton czy asteroidy. Zbieram dane i analizuję naukowe fakty. Wszystko po to, by jak najlepiej poznać nasze najbliższe kosmiczne sąsiedztwo i opowiedzieć o nim młodym fanom kosmosu. Nie chcę zostawiać dzieci bez odpowiedzi w tym nurtującym ich temacie. Wiem, że pytań o kosmos jest w Waszych domach wiele. W końcu sami często przesyłacie mi je w imieniu swoim lub swoich dzieci. Wcale się nie dziwię, że kosmiczne sąsiedztwo Ziemi tak interesuje najmłodszych. Jest ono przecież nie tylko tajemnicze, lecz także intrygujące. Znajdują się w nim chociażby planety, na których nie można stanąć, gdyż nie mają twardej powierzchni czy obiekty, które mają nie jeden, tylko kilkadziesiąt księżyców. O tym wszystkim napisałem w mojej najnowszej książce. Mam cichą nadzieję, że rozbudzi w młodych czytelnikach pasję do odkrywania kosmosu i da odpowiedzi na nurtujące ich pytania" - pisze Tomasz Rożek

Przedsprzedaż do 5 kwietnia 2023

Uzupełnieniem książki Rożka jest zeszyt zabaw "Tak działa kosmos". Stworzony przez żonę autora, Annę Leszczyńską-Rożek zeszyt zabaw, wypełniony kolorowankami, rebusami, zagadkami i różnorodnymi zadaniami, utrzymany jest właśnie w tematyce kosmicznej. To propozycja, jak w kreatywny i wartościowy sposób spędzić czas - czy to z rodzicem, czy podczas samodzielnej zabawy dziecka - jednocześnie ucząc się. Wśród wyzwań rzuconych dzieciom przez Anię, nie brakuje wiedzy, naukowych faktów i ciekawostek. Naprawdę sprytnie wplotła je w zadania.

Książka będzie miała premierę 10 maja, 5 kwietnia 2023 r. to ostatni dzień przedsprzedaży. Wszystkie kupione do 5 kwietnia książki będą mieć autografy autorów oraz materiały cyfrowe. Pojedynczo książki kosztują 49 zł za "Jak działa kosmos. Układ Słoneczny" i 29 zł za zeszyt zabaw "Tak działa kosmos". W pakiecie kosztują 78 zł. Można je zamówić tu: sklep.naukatolubie.pl/kosmos

Tomasz Rożek

Może Cię zainteresować:

Tomasz Rożek: Polska szkoła nie uczy tego, czego powinna. Zgodziliśmy się na dziadostwo

Autor: Michał Wroński

22/12/2023

Tomasz Rożek

Może Cię zainteresować:

Tomasz Rożek doceniony przez prezesa Google. „Ludzie tacy jak Tomek sprawiają, że znikają podziały"

Autor: Arkadiusz Nauka

28/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon